Brexit-utóhatás: London egyoldalúan felfüggesztheti az északír megállapodást
Új vámrendszert dolgozna ki a brit kormány, kérdés, mit szól ehhez Brüsszel.
Új vámrendszert dolgozna ki a brit kormány, kérdés, mit szól ehhez Brüsszel.
Erre hívja fel a figyelmet a londoni Guardian, amely olyan EU-ból érkezett polgárokat kérdezett meg, akik állásinterjúra mentek Nagy-Britanniába.
Így lett pár halász tiltakozásából összeurópai konfliktus.
Párizs azzal fenyegetőzik, hogy kikapcsolja az áramot a szigeten, ha nem jutnak dűlőre a halászati vitában, amely a Brexit egyik kellemetlen utóhatása.
Két haditengerészeti járőrhajót küld a brit kormány Jersey partjaihoz a „helyzet megfigyelésére”. A sziget önkormányzata halászati szabályt hozott, amelynek jogosságát vitatják a franciák.
Csalódtak az északír protestánsok a brit kormányban, amiért belement a tengeri határ felállításába. A brit–északír unió centenáriumát régen nem látott utcai zavargások előzték meg.
A Brüsszel és a London közötti szembenállás messze nem ért véget.
Jogállamiságról, brexitről, az Európa jövőjéről szóló konferenciáról és a második negyedévre várható vakcinaszállítmányokról volt szó az európaügyi miniszterek tanácskozásán.
Amit sokan előre megjósoltak, bekövetkezett: a City egyre-másra veszíti el pénzügyi cégeit, amelyek az unióban keresik a jövőt.
Nagy-Britannia sikeres oltási kampánya, Brüsszel problémái e téren a Brexit mellé állítják a közvélemény növekvő részét – állapítja meg a Bloomberg, amely felmérte az első 100 nap hatását.
A német parlament legnagyobb ellenzéki pártja többek közt ezzel kampányol majd a választásokon.
Szombat hajnalban is folytatódtak Észak-Írország több városában a több mint egy hete tartó zavargások. Az utóbbi évek legsúlyosabb válsága mögött több ok is rejtőzik, ám mindegyik visszavezethető arra, hogy a Nagypénteki Egyezmény 1998. április 10-ei aláírása óta eltelt több mint két évtized sem volt elég ahhoz, hogy valódi bizalom alakuljon ki az Egyesült Királyságot támogató protestánsok és a függetlenséget vagy inkább az Írországhoz való csatlakozást kívánó republikánus katolikusok között.
Közel négy évtizeden át volt üzemük az angliai Swindonban.
A whisky különösen rosszul járt, de mások sem dicsekedhetnek a szektorban, ahol 75,5 százalékos volt a csökkenés egyetlen év alatt – számolt be a The Guardian a legfrissebb statisztikai adatok alapján.
Ha valaki eredeti állapotú ralilegendát keres, most van eladó.
Ursula von der Leyen az uniós vakcinaexport leállításával fenyeget, mondván a tagállamoknak nagyobb szükségük van rá, mint Nagy Britanniának, amely oltottság tekintetében megelőzi az Európai Uniót.
Az Európai Bizottság szerint London nem tartja be a két Írország közti kereskedelem szabályait. A brit miniszterelnök szerint átmeneti és technikai jellegű intézkedésekről van szó.
2019-ben az uniós tagállamok több mint 706 400 embenek adtak állampolgárságot – derül ki az Eurostat legfrissebb jelentéséből. Ez a szám az egy évvel korábbi adatnál 34 ezerrel, a két évvel korábbinál pedig 6 ezerrel magasabb. A britek érdeklődése megnőtt az uniós polgárság iránt.
Azóta nem cserélt olyan kevés árut az Egyesült Királyság és az EU, mint januárban, amióta csak vannak erre vonatkozó adatok.
A lengyelek 911 240, a románok pedig 836 980 letelepedési kérelmet nyújtottak be.