Hogyan állítják meg a kártékony békát, amelyik végigugrált a száraz sivatagon is?
Az óriásvarangy DNS-ének megfejtése révén lelassíthatják a kártevő állat pusztításait.
Az óriásvarangy DNS-ének megfejtése révén lelassíthatják a kártevő állat pusztításait.
A soroksári ügyben gyanúsított R. Szilveszter elvette a megfojtott nő mobilját, és amikor pár héttel később betörés miatt rács mögé került, a telefont is le kellett adnia a bv-intézetben – tudta meg a hvg.hu. A perdöntő bizonyíték így ott volt a börtönben letétben. A férfi egy különös történettel próbálta megvezetni a rendőröket, de olyan helyeken találták meg a DNS-ét, ami ennek ellentmond.
A világ legnagyobb élelmiszeripari vállalata az egészségünkért aggódik; a nyuszis kakaó, a müzlik és a Maggi-húsleves gyártója a személyre szabott élelmezéstudomány felé fordult, ehhez pedig egy elképesztő méretű DNS-adatbázist gyűjtöttek össze. Nincs messze az idő, mikor a Nespresso-kapszulából nem kávét, hanem táplálékkiegészítő koktélt fűzünk majd le.
A CRISPR/Cas9 genomszerkesztési technológia hatásait tanulmányozó tudósok szerint az új módszer váratlan genetikai károsodást okozhat, amely a sejtekben veszélyes változásokat idézhet elő.
A franciaországi A10-es autópálya mellett egy brutálisan megkínzott gyermek holttestét fedezték fel 1987 augusztusában. Sírjára azt írták, hogy "itt egy angyal nyugszik". A tavaly újranyitott ügyben kedden őrizetbe vették a kislány szüleit.
Feltörték a neves családfa-kutató oldalt: több mint 90 millió felhasználó adatai kerültek veszélybe.
Egy pillanatra sem lehet nyugodt az, aki wifit használ az okostelefonjával. Egy új vírus söpör végig a világon.
Vajon hány embert vettek rá arra, hogy az újságot nyalogassák?
A svájci Bázel város tudósai egy több évtizedes rejtélyt oldottak meg: rájöttek, ki az a mumifikálódott nő, akinek testét 1975-ben fedezték fel, miközben felújításokat végeztek a Barfüsser templomon.
A brit kutatócsapat azt állítja, most remény látszik a halálos kór megfékezésére.
Korábban nem létező szintetikus fehérjéket képes létrehozni egy mesterséges DNS-t is tartalmazó élő szervezet, amelyet amerikai tudósok hoztak létre, jelentős előrelépést téve a mesterséges élet megalkotása felé.
Az élet egy valószerűtlen csoda. Miért dobják el maguktól mégis oly sokan? Vajon a DNS-ünkben kódolt a motiváció e cselekedetre, vagy az élet kudarcai késztetnek rá, hogy magunk ellen forduljunk? E két tényező nyilvánvalóan egymással kölcsönhatásban áll. Egy új tanulmány az öngyilkosság lehetséges genetikai tényezőire derített fényt.
Először metszettek ki sikerrel humán embrióból hibás DNS-darabot, amely egy öröklődő, súlyos szívbetegségért felelős – számolt be a BBC a Nature tudományos folyóiratban megjelent tanulmány alapján.