Ilyen még nem volt: egy fa DNS-ét használták, hogy börtönbe küldjenek egy illegális fakitermelőt
A 39 éves Justin Andrew Wilke és társai egy erdőtüzet kihasználva vágtak ki értékes fákat. A tettükre DNS-elemzéssel sikerült bizonyítékot szerezni.
A 39 éves Justin Andrew Wilke és társai egy erdőtüzet kihasználva vágtak ki értékes fákat. A tettükre DNS-elemzéssel sikerült bizonyítékot szerezni.
Először sikerült családi kapcsolatot bizonyítani egy már régen elhunyt és egy ma is élő személy DNS-mintáinak felhasználásával.
Leonardo Da Vincinek 14 élő férfi rokona van egy nagyszabású kutatás szerint, amely 21 generáción, 690 éven át követte végig a világhírű festő, építész és mérnök családfáját.
Steven Brandenburg azért vette ki a Moderna vakcináját a speciális hűtőből, mert szerinte az átírja az ember DNS-ét.
A világhírű kutatóbiológus, biokémikus Karikó Katalin szerint vannak emberek, akiknek teljesen mindegy, hogy mit mondanak, ők akkor is elutasítják az oltást. Az Egyesült Államokban élő szakember három napig vendégeskedik Szegeden.
A KMPG tanácsadó cég szerint egy adatbázis segítségével vissza lehetne követni, melyik állat honnan származik, így az illegális kereskedők is azonnal lebuknának.
A fideszes képviselő a DTV-nek fejtegette a géntechnológián alapuló vakcinákat és eljutott a DNS-ig.
Hatan is azt állítják, hogy az egykori legendás focista a biológiai apjuk.
A férfi tudta, hogy nagy összegű készpénzt és ékszereket tárolnak a tököli házban.
Még mindig túl korai lenne génszerkesztett babákat világra hozni, mivel a tudomány nem elég fejlett a csecsemők biztonságának garantálásához – állapította meg egy nemzetközi szakértőkből álló testület.
A koronavírus megjelenése óriási kihívás elé állította az emberiséget. A világméretű probléma leküzdésében pedig nem csak a tudósoknak jut komoly szerep, hanem a legmodernebb informatikai fejlesztéseknek is – köztük a szuperszámítógépeknek, amelyek rendkívül nagy memóriájukkal és számítási kapacitásukkal veszik fel a harcot a világjárvánnyal.
A valaha vizsgált legrégebbi emberi genetikai anyagot vonták ki kutatók egy ősi fogzománcból, ami segíthet tisztázni a spanyol barlangokban talált fosszíliák alapján megismert Homo antecessor nevű kihalt faj emberi evolúcióban elfoglalt helyét.
Minden mai embernek (Homo sapiens) van valamiféle neandervölgyi öröksége a DNS-ében, még az afrikaiaknak is, ami korábban nem volt ismert a kutatók előtt.
Egy 5700 éves "rágógumi" vizsgálatával dán tudósok képesek volt feltárni fogyasztójának nemét, szemének színét, sőt azt is, mit evett az illető utoljára és milyen baktériumok voltak a szájában.
A génterápia jelenéről és jövőjéről tartottak előadást Debrecenben. Kiderült: a korábban még science fictionnak tartott gyógymód ma már valóság.