Észtekre bízták a pénzt, amelyből a magyar űripari vállalkozásokat támogatják
Tulajdonost és profilt vált a Design Terminál.
Tulajdonost és profilt vált a Design Terminál.
Informatikus körökből indult, ma viszont már nagyvállalatok használják arra, hogy innovatív ötleteket vagy új munkaerőt gyűjtsenek. Utánajártunk a műfaj legfontosabb jellemzőinek, és megnéztük, milyen területeken hasznosítható a geekek maratonjából kifejlődött ötletgyár.
A program Braille-írássá alakítja a betűket, így a látássérültek végre a teljes világirodalomhoz, vagy bármilyen irathoz hozzáférhetnek.
Tőkeinjekciót kapott Csák János üzletember, volt londoni nagykövet tanácsadó cége. A Mészáros Lőrinc-féle MKB is besegített.
Ugyan kikerült az állam kezei közül, mégis újabb 500 milliót kapott a Design Terminál – írja a Napi.hu.
Olaszországból és Chiléből is Budapestre költözik egy-egy startup vállalkozás, hogy részt vegyen a Design Terminál legújabb mentorprogramján.
A Route4U csapata egy évvel ezelőtt mutatta be kerekesszékes útvonaltervező mobilappját, amelynek promóciójában a nagysikerű Till Attila-film, a Tiszta szívvel gárdájának néhány tagja is részt vett. Utánajártunk, mi történt velük az elmúlt egy évben.
Csák János, Magyarország volt londoni nagykövete szakmai befektetőként megvásárolta a Design Terminált.
Az online játékot új szintre emelő e-sport világszerte egyre nagyobb tömegeket hódít meg. Az így megszerzett tudás már nem csak azok számára hozhat pénzt, akik feltornázzák magukat a világ elitjébe. Az alulról szerveződő közösségben ugyanis a korrepetálás is hasonlóképpen zajlik, mint például a nyelvoktatásban: a képzettebb játékosok pénzért osztják meg tudásukat a tanulni vágyókkal. Két magyar fiatal egy olyan platformot hozott létre, ahol edzők és játékosok valós időben találhatnak egymásra.
Szeptemberben újra indul a Design Terminál mentorprogramja, amelynek célja az innovatív magyar vállalkozások nemzetközi piacra lépésének elősegítése. A technológiai és urbanisztikai cégek után, most a női vállalkozókra fektetik a hangsúlyt.
A Magyar Nemzeti Kereskedőház a Design Terminállal négy magyar startupot juttat ki a világ egyik legrangosabb startup eseményére, a TechCrunch Disrupt New York-ra.
A kormány bürokráciacsökkentő tervének célkeresztjébe kerülő Design Terminál úgy tűnik, túléli az intézkedést, de ezentúl nem saját büdzséből dolgozik és az Erzsébet térről is költözni kényszerül.