Szélsőséges volt a doveri menekültközpont támadója
A délkelet-angliai Doverben működő menekültügyi központra egy idős brit férfi dobott Molotov-koktélokat.
A délkelet-angliai Doverben működő menekültügyi központra egy idős brit férfi dobott Molotov-koktélokat.
A támadás után brutális módon követett el öngyilkosságot.
A támadó autóval ment a helyszínre, házilag készített Molotov-koktélokat hajított az épületre, majd egy közeli benzinkútnál végzett magával.
Hatórás sorok a francia határon, munkaerőhiány és küszködő egészségügy: ahogy újraindult az élet, kirajzolódtak a 2021-ben életbe lépett Brexit kemény következményei. A helyzetet nem könnyíti, hogy mindeközben a brit kormány cselekvőképtelen a Boris Johnson lemondását követő utódlási harc miatt.
A La Manche csatorna legnagyobb humanitárius katasztrófája, hogy a legalább 27 halálos áldozatot követelő szerdai hajóbaleset után is tömegesen viszik az embercsempészek a menedékkérőket Dover felé. London és Párizs egymásra mutogat, ám a Brexit után a briteknek kisebb lehetőségük van bárkit is visszaküldeni, a segélykérők száma pedig húszéves csúcson van.
A 110 millió éves lábnyomokat a doveri fehér sziklák közelében fedezték fel, egy vihar után.
Hangos és látványos videó készült a jelenségről.
Sok magyar sofőrnek bevásárolnak a kint élők, az egyik kamionosnak inzulint is szereztek.
Hiányos az élelmiszer-ellátás, alig van vécé vagy tisztálkodási lehetőség, a tesztelés pedig nagyon lassan halad a kikötőben.
Az eset egyáltalán nem egyedi, a szállítmányozó cégek tehetetlenek, a Brexit miatt pedig hiába szigorítanak az ellenőrzéseken, egyre többen próbálkoznak.
Kissé szegényesnek tűnik a 60 órásra tervezett orosz nyelvoktatás, ha a szakember szerint csak a cirill betűk elsajátításához legalább 40-50 órára van szükség. Ráadásul a paksiaknak egyebek mellett nukleáris biztonságról és sugárvédelemről kell majd beszélgetniük az oroszokkal.
Ennél pimaszabb kampányhúzás nem nagyon volt még, bár egyelőre nem derült ki, ki követte el.
Vannak, akik nem ismernek lehetetlent, ha az okostelefonjukról van szó. Ez különösen igaz arra a 16 éves brit diáklányra, akit végül tűzoltók szedtek ki egy vízelvezetőből. Akkor szorult be, amikor ki akarta halászni az iPhone-ját a nagy-britanniai Doverben, méghozzá a lába segítségével.
Az uniós forrás 55,3 millió forint volt, így az ajánlatkérő 60 millió forintra becsülte a képzés költségét, viszont a legolcsóbb ajánlat is 69,9 millió forintot tett ki.