szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A helyet és az időzítést is gondosan választotta ki a világ leghíresebb street art művésze.

Az EU egyik csillagát leverő munkásról készített festményt egy doveri falon Banksy. A világ leghíresebb street art művésze a Brexitre reagált a La Manche-csatornánál fekvő város épületére szombat éjjel felkerült képpel.

A festmény időzítése nem lehet véletlen: kedden ünneplik az európai egység napját, május 9-ét, másfelől az utóbbi időben érezhetően nőtt a feszültség a britek kilépéséről szóló tárgyalásokra készülő uniós vezetők és az alkudozás mellett a június 8-i választásokra kampányoló brit kormány között.

Vélhetően a helyet sem találomra választotta ki a művész, akinek személyazonosságát a mai napig nem tudni: a csatorna túloldalán, Calais azóta felszámolt menekülttáborában a szíriai bevándorló gyermekeként ismert Apple-alapítót, Steve Jobsot ábrázoló graffitit készített 2015-ben.

AFP / CITIZENSIDE / Harry Steven Hadfiel
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Fotó: Steve Jobs inti le a menekültfóbiásokat Calais-ban

A Jungle nevű calais-i menekültváros falára festett a brit graffitiművész, Banksy. Üzenete elég egyszerű: "sokan azt hiszik, a bevándorlás elvonja az ország erőforrásait, pedig Steve Jobs is egy bevándorló gyermeke volt" - legalábbis így kommentálta a készítő a Facebook-oldalán a festményt. Steve Jobs Apple-alapító édesapja szír bevándorló volt, a cég ma évi több mint 7 milliárd dollár adót fizet.