Annyira erős a légkondi, hogy fűteni kell a dubaji klímakonferencián
Erről a magyar klímakutató, Ürge-Vorsatz Diána posztolt.
Erről a magyar klímakutató, Ürge-Vorsatz Diána posztolt.
Miközben lassan elkészülnek a Várban a régi-új paloták, a kormány kétségbeesve próbál funkciót találni az épületeknek, egyik utcából a másikba költöztetve intézményeket.
Az úszónő klubja arra is felhívta a figyelmet a botrány kapcsán, hogy az úszószövetség több milliárd forint állami támogatást kap a versenyzők kiszolgálására.
A még teljesen ismeretlen Dubajban született, családja egy pálmakunyhóban élt, ő volt az osztályában a legszegényebb diák. Amikor dubaji ösztöndíjjal Amerikában tanult, még úgy kellett bemutatnia a városát, hogy „Szaúd-Arábiánál kell jobbra fordulni". Ma már a világ egyik leghíresebb modern épülete, a világrekorder Burdzs Kalifa építőjeként ismert, és nagy szerepe van abban, hogy Dubaj felkerült a világtérképre. A hírek szerint a magyar kormány vele tárgyal, hogy építse fel Rákosrendezőn „az új millenniumi városrészt". Ő Mohamed Ali Alabbar arab üzletember.
A főpolgármester nem kér a toronyházakból, ahogy Lázár János, úgy ő is tájsebnek tartja a Mol-tornyot.
Már tárgyalnak egy ingatlanbefektetővel, de még nincs döntés arról, hogy lesz-e toronyház a területen. Lázár egyelőre nem nevezte meg, csak körülírta, hogy dubaji beruházó jöhet Magyarországra.
A klímacsúcs első napján döntöttek a csomagról.
Először készül számadás a klímapolitikai vállalások betartásáról: 2100-ra 2,7 Celsius-fok környékén lesz a felmelegedés a kívánt legfeljebb másféllel szemben. A most kezdődő dubaji klímacsúcson a metán, a finanszírozás és a szén-dioxid-kibocsátás kap fő szerepet.
Az eddig állami kézben lévő területet az Egyesült Arab Emirátusokból érkezett üzletember, a Burdzs Kalifa tulajdonosa, Mohamed Alabbar tervezi megvásárolni.
A jelenlegi háromórás repülőútból nagyjából kétórás vonatutat csinálna az Egyesült Arab Emírségek, hogy gyorsabban el lehessen jutni Dubajból az indiai Mumbaiba és vissza.
A hajbeültetés-turizmus fellendülését várják az Egyesült Arab Emírségekben egy új robottól, mely a mesterséges intelligenciát is beveti, hogy így tegye egyszerűbbé és kényelmesebbé a beavatkozást.
A luxus és a turizmus fővárosában, Dubajban csak útlevél kell és pénz – mondják –, és külföldiként is néhány nap alatt lakáshoz juthatunk. Mivel sem ingatlanadó, sem jövedelemadó nincsen, kiadásból világelső hozamokat zsebelhetünk be, de maguknak az ingatlanoknak az ára is erősen növekszik. Ha pedig vásároltunk, tartózkodási engedély is járhat, amellyel az ottani szabályok szerinti adózóvá válhatunk. Nem csoda, hogy az utóbbi időben a magyar milliárdosok a legaktívabbak a dubaji piacon.
Mozgolódik Rijád, helyezkedik Dubai. Az arab technológiai tavasz nem az országok vezetését, hanem a nyugati világ egyértelmű fölényét gyengítheti olyan szegmensekben, melyeket a jövő kulcsterületeiként tartanak számon.
A mackó egy iraki gép rakterében kezdett rakoncátlankodni, amiből komoly politikai vihar is keletkezett.
A katolikus egyházfő egy dubaji napilapnak adott interjújában elmondta, hogy felháborítónak és undorítónak tartja a történteket.
Hétfőtől a papír helyett mobilos beszállókártyát ad Dubajból induló legtöbb utasának az Egyesült Arab Emírségek légitársasága.
Nyikolaj Koszov 14 millió angol font – mintegy hatmilliárd forint – kimenekítéséről gondoskodott, mielőtt amerikai szankciós listára került.
Nemrégiben fizetett érte valaki ötmilliárd forintnyi összeget.
A lángok a sok külföldi munkavállalónak otthont adó al-Rasz negyedben csaptak fel. A hatóságok nem közölték az áldozatok nemzetiségét.
De legalább jótékony célt szolgált a vásárlással a dubaji milliárdos.