Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az igazságügyi miniszter, egyben a kisebbik lengyel kormánypárt elnöke csak a magánvéleményét fejezte ki, amikor a befizetések leállításával fenyegette az Európai Uniót – közölte a kormányszóvivő. Vagyis nincs egység a varsói kormányban.
Boris Johnson levele után visszavonták a britek meghívását a francia kezdeményezésű uniós egyeztetésre, a brit-francia ellentétet tovább mélyítette a migrációs krízis.
Csak átmeneti időszakra enyhült a fehérorosz-lengyel határon kialakult menekültválság, a fehérorosz hatóságok addig fogták vissza magukat, amíg az EU miniszterei arról tanácskoztak, milyen újabb szankciókkal sújtsák a főként a Közel-Keletről érkezett menekülteket Lengyelországba áttessékelő országot.
Kollégáink, Bihari Ádám és Németh András a lengyel-fehérorosz határ közelében vannak, hogy tudósítsanak a legújabb menekültválságról. A beszélgetést péntek délután 3-kor rögzítettük.
Lesújtónak tartja az EU-n belül a menedékjog állapotát a berlini Európai Stabilitási Központ igazgatója, a Törökországgal kötött uniós menekültegyezmény szülőatyja. Az osztrák Gerald Knaus szerint az alapgond az, hogy erősen hibádzik a jogállamiság.
A lengyelek drágán megfizetik, ha kiválnak az európai jogrendből, ám a varsói Alkotmánybíróság múlt csütörtöki döntése, miszerint a nemzeti jog elsőbbséget élvez a közösségi szabályokkal szemben, nagyobb veszélyt jelent az EU jövője szempontjából, mint a Brexit. Erre figyelmeztet vezércikkében a Financial Times.
Az orosz és a magyar vezető is imádja a káoszt és a nyugtalanságot, mert ilyenkor úgy látja, hogy a számára kedvező irányba tudja terelni az Európai Uniót. Az energiapiacon tapasztalható gondokkal most pont ilyen helyzet állt elő: azt mind Moszkva, mint Budapest a maga javára igyekszik kiaknázni, de Brüsszel remélhetőleg átlát a szitán – írja a Bloomberg kommentárja.
Ha úgy döntene, hogy a hazai jog az erősebb, az alapvetően sértené az EU-tagságból eredő kötelezettségeket. Nem tudni, milyen „új körülmények” merültek fel. Az Európai Bizottság nyugtalanul vár.
Az EU, akárcsak a Bourbonok, semmit sem tanult, és semmit sem felejtett el. Hat év alatt az unió menekültügyi politikája még mindig azon az elven alapul, hogy majd az az ország megoldja, ahol a menekültek az unió területére lépnek. Az elmúlt évek fényesen igazolták, hogy ez a rendszer működésképtelen – mégis ez a védekezés zászlóshajója.
Balul sült el egy uniós támogatású projekt a Balaton-felvidéki Mencshelyen, és most az a kérdés, hogy kinek a tulajdonában hasznosulhat a tó egyik legszebb panorámája. A probléma nem egyedi.
A nyári balatoni hajóforgalomban a kikötések biztonságosabbá tételében már nagy hasznát veszik annak a mechanikus és navigációs rendszernek, valamint egyéb eszközöknek, amelyeket a Balaton Dock Kft. és az Előny Kft. konzorciuma fejlesztett ki európai uniós támogatással.
Gyorsabban jön ki az európai gazdaság a válságból, mint az amerikai, a magyar helyreállás a húsz, eddig adatot szolgáltató uniós ország közül a számítási módtól függően a harmadik vagy a hatodik leggyorsabb.
Évek óta megy a huzavona az egységes telefoncsatlakozók ügyében, ami elsősorban az Apple-t érinti valóban egyedi Lightning csatlakozója miatt. Szeptemberben ezzel kapcsolatban terjesztenek elő jogszabályt.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.