Női kvótát vezetne be az ellenzék
A közvetlen demokrácia intézményeinek bővítéséről tárgyaltak szerdán az ellenzéki egyeztetésen, ahol az is kiderült, hogy a résztvevők az új választási rendszerrel együtt női kvótát vezetnének be.
A közvetlen demokrácia intézményeinek bővítéséről tárgyaltak szerdán az ellenzéki egyeztetésen, ahol az is kiderült, hogy a résztvevők az új választási rendszerrel együtt női kvótát vezetnének be.
A Fidesz parlamenti frakcióvezetője szerint Bajnai Gordon volt miniszterelnök és az Együtt 2014 gazdasági programja csak nagyon súlyos lakossági megszorításokkal lenne megvalósítható.
Az Együtt 2014 szerint a ma érvényes HÖK-rendszer megbukott, a hallgatói önkormányzati rendszert alapjaiban kell megújítani, mert a visszaélések révén tehetséges fiatalok jövőjét teheti tönkre.
Bajnai Gordon szerint az új kormánynak 2014-ben kemény alkut kell kötnie a bankokkal, amely a bankadó csökkentésének feltételéül szabja a hitelezés növelését. A Haza és Haladás Egyesület elnöke újságíróknak arról is beszélt, bevételnövekedést vár az általuk javasolt szja-átalakítástól, amely azonban például a minimálbéreseknek 8-10 ezer forint nyereséget jelentene.
A "demokratikus ellenzéki pártok" egyeztetését kezdeményezi az Együtt 2014 a március 15-i közös ünnepi rendezvény előkészítéséért - közölte a szervezet kedden. Mai évértékelőjén Gyurcsány Ferenc volt kormányfő, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke is közös ellenzéki rendezvényt sürgetett március 15-ére.
Az ellenzéki összefogás szükségességét hangsúlyozta évértékelőjében Gyurcsány Ferenc, aki szerint az ellenzék egyelőre bénázik, így pedig Orbán Viktor kezére játszik. A volt kormányfő megismételte korábbi felhívását, miszerint március 15-én közös ellenzéki demonstrációt kellene szervezni.
Az Együtt 2014 szerint az általuk javasolt adórendszerrel csaknem négymillió adózónak nőne a nettó fizetése.
Eddig a magasan képzettek voltak vevők Bajnai üzeneteire, az alacsony képzettségűeknél viszont egyelőre nem tudott hatni. Nem is annyira a tartalom, hanem a csomagolás esetében lenne még sok tennivalója az Együtt 2014-nek - írja a Véleményvezér blog.
Semmilyen haszna nem volt az egykulcsos adónak, csak növelte az alacsony jövedelműek adóterhelését, és ezzel csökkentette a foglalkoztatást. Ezért vissza kell térni a progresszív adózáshoz, mondta Oszkó Péter, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere az Együtt 2014 gazdasági programját bemutató konferencián. Oszkó visszavezetné az adójóváírást. A magasabb adókulcs a havi bruttó 400 ezer forint felett léphet be. Az adójóváírás visszavezetése a minimálbéren élők jövedelmének 8-10 százalékos emelkedését jelentené, de csak az átlagbérig lehetne igénybe venni.
A Századvég 2013 februárjában készített közvélemény-kutatása szerint a Fidesz kismértékben növelte előnyét mind a teljes népesség, mind a biztos szavazók körében, Bajnai Gordon mint lehetséges kormányfőjelölt pozíciója pedig gyengült.
2018-ra Bajnai megteremtené a eurócsatlakozás feltételeit, kiegyezne a bankokkal, hogy meginduljon a növekedés. 300 milliárd forintot szánna arra, hogy felzárkóztassa a hátrányos térségeket. De szolidaritást finanszírozni szerinte csak gyarapodó országok tudnak.
A kampányelemek hatásának tulajdonítja az Ipsos, hogy legfrissebb felmérése szerint az elmúlt hetekben számos változás történt a pártok támogatottságában. A Fidesz 18, az MSZP 13 százalékos az összes választópolgár körében, erősödött a Jobbik és bővült a pártnélküliek csoportja - állapították meg.
Csatlakozási kampányt indít a rövidesen párttá alakuló Együtt 2014 - közölte a választói mozgalom vasárnap. Egymillió embert céloznak.
Bajnai Gordon szerint a kormányváltás után elsőként helyre kellene állítani a szolidaritást Magyarországon. A Haza és Haladás Egyesület elnöke, az Együtt 2014 választói mozgalom társalapítója erről kedden a Tv2 Mokka című műsorában beszélt.
Nem híve az utcai politizálásnak, így nem akar számháborút kezdeni a Békemenet támogatta Fidesszel. Ennek ellenére az MSZP nagyszabású tömegrendezvényre készül március 9-én: több ezer aktivistát mozgósítanak a pártelnök országértékelőjére. Nem örül, hogy az ellenzéki tárgyalópartnerei - köztük a pártot alapító Bajnai Gordon - folyamatosan beszólogatnak a szocialistáknak. A kritikákat azonban betudja annak, hogy egy új "liberális" párt pozicionálásához ez is hozzátartozik. Arra számít, 2013 végére összejön az ellenzéki összefogás. Interjú Mesterházy Attilával.
Futballhasonlattal érzékeltette a Magyarországnak járó európai uniós támogatásokról szóló brüsszeli tárgyalások eredményét Bajnai Gordon. A Haza és Haladás Egyesület elnöke a Közép-európai Egyetemen hétfőn azt mondta: a magyar csapat nagy hátrányba került az első félidőben, de a másodikban szépített.
Manipulációnak nevezi a Hír TV egyik adásában elhangzottakat a Hálózat a Tanszabadságért, amelynek közleménye szerint a műsorban azt állították, hogy a Hallgatói Hálózat csatlakozott Bajnai Gordonék szervezetéhez, miközben a Hálózat a Tanszabadságért tárgyalt velük.
A címbéli képzavar nem véletlen, Bajnai Gordonék szombati évértékelőjéből ugyanis nem sok minden más maradt meg, mint néhány közhely és szerencsétlen hasonlat. Azt változatlanul nem tudjuk, hogy mihez kezdenének az országgal, de Orbán Viktor stratégiáját már elkezdték másolni.
„Az Együtt 2014 az út a kormány leváltásához. (…) Ezért kell tehát párttá alakulnunk, és mi ezért alakulunk párttá. Együtt, egyetlen nyitott, erős párttá” - mondta Bajnai Gordon hétvégi évértékelőjében, Török Gábor elemző szerint pedig ez azt jelenti, hogy Bajnaiéknak fel kellett adniuk az eredeti tervüket.
Bajnai stratégiája az, hogy miután bebiztosította a baloldal támogatását, jórészt a politikai középről egymillió szavazót szerezve váltaná le a Fideszt. Az a mód azonban, ahogyan az első célt el kívánja érni, igencsak meg fogja nehezíteni a másodikat - olvasható a Véleményvezér blog hétfői bejegyzésében.