Eurostat: Magyarországon költi az állam az egyik legkevesebb pénzt nyugdíjra
A GDP-hez viszonyítva az utolsók között van Magyarország.
A GDP-hez viszonyítva az utolsók között van Magyarország.
Az EU-ban az egy főre jutó családtámogatások átlagos összege 777 euró, nálunk mindössze 292 euró volt 2021-ben.
Bécs és Berlin mutatja az irányt Európának, hogyan kell autómentessé tenni egy nagyvárost, Magyarországon pedig a Budapest mellett élők és a nyugat-dunántúliak veszik a legtöbb autót. Az Eurostat elkészítette a térképét, amelyen bárki megnézheti Európa-szerte, hány autó jut ezer emberre ott, ahol ő él.
Marcel Ciolacu az Eurostat friss jelentését kommentálta május 1. alkalmából.
Románia 2022-ben az egy főre jutó fogyasztásban, tavaly pedig az egy főre jutó hazai össztermékben került Magyarország elé. Nagy Márton közben az uniós átlag 2030-as megközelítésére gyárt programot.
Van, akinek sikerült a kanyarban előzés, nekünk láthatóan nem.
Ön is a Facebookon találta ezt a cikket?
Négy évvel hosszabb életre számíthat egy budapesti, mint egy észak-magyarországi, a magyarok élettartama szintén négy évvel marad el az EU-átlagtól.
Amióta mérik, most először a legszegényebb magyar régió is eléri az EU fejlettségének felét, de a fél ország az uniós lista leghátsó részén van – sőt, ha a francia tengerentúli helyek nélkül számolunk, akkor a Dél-Alföld is visszacsúszott az európai legszegényebb húszba. Budapest eközben még jobban teljesít, az országból a főváros és környéke tudott szebb növekedést felmutatni.
Tovább lassult az infláció az eurózónában, már csak 2,8 százalék.
Rogán Antal november közepén beszélt arról, hogy az Országgyűlés alá rendeznék be a Központi Statisztikai Hivatalt.
A szomszédos Ausztriában pedig a legmagasabb.
Attól sem lett jobb a magyarok vagyoni helyzete, hogy a kormány a választás előtt kétezer milliárd forintot osztogatott el, az infláció elvitte szinte az egész többletet. Bulgária már a nyakunkon van az unió utolsó helyéért folytatott különmeccsben, Szlovákia és Horvátország ellépett tőlünk. Ausztria eközben beérte Németországot - számolt az Eurostat.
Magyarország csak 22. a listán.
Még a régiós országok többségében is érdemben jobb a helyzet a magyarnál. HVG-ténytár.
Mélyen az uniós átlag alatt a magyar mutató.