Csak Bulgária és Románia áll rosszabbul nálunk az internet-hozzáférésben
A szegények hatoda nem fér hozzá az internethez Magyarországon.
A szegények hatoda nem fér hozzá az internethez Magyarországon.
A tej, a tojás és a sajt ára viszont veri az uniós átlagot, derül ki az Eurostat felméréséből.
Meglepő számokat adott ki az Európai Unió statisztikai hivatala az elszegényedés veszélyeiről, de van magyarázat rá.
Az EU 18 tagállamában már most egy számjegyű az infláció, 15 százalék fölött egyetlen országban jár: Magyarországon. Itt viszont rögtön 24,5 százalékot mért az Eurostat.
Egy friss Eurostat-jelentés szerint Németország adta ki a legtöbb ideiglenes védelmet biztosító státuszt az Ukrajnából érkező menekülteknek, több mint egymilliót.
Mennyi sör, tömény, bor és egyéb erjesztett ital megye le egy magyar torkán évente? Kik isszák a legtöbb sört, a házasok, az egyedülállók vagy az élettársi kapcsolatban élők? A legtöbbet ivó országokban a legnagyobb az alkoholfogyasztás miatti halálozás? HVG-ténytár.
Kiemelkedően a magyarországi a legnagyobb infláció az egész Európai Unióban.
Hiába készül az egységes európai kerékpáros-stratégia, a kormány autósbarát hozzáállása miatt aligha kapnak tömegek nyeregre.
Viszont 0,9 százalékkal még így is nőttek a fogyasztói árak februárhoz képest.
Jó magyarázatot adott arra az EU statisztikai hivatala, miért olyan csábító Magyarország a külföldi befektetőknek: alig kell költeni a dolgozókra.
Mindössze a magyar főváros van az uniós átlag felett, még Nyugat-Dunantúl is le van maradva.
Az Eurostat most tette közzé a 2020-as adatokat, és nem hízelgőek.
Az Eurostat összesítése szerint Ukrajna lerohanásakor teljes káosz tört ki az olajbeszerzéseknél, aztán májusra lenyugodtak a tagállamok, elkezdték módszeresen és sikeresen leépíteni az orosz kapcsolatokat. A kivételek között persze ott van Magyarország.
Magyarország az elmúlt évben is folytatta a felzárkózást, a baloldali gazdasági szakértők "károgása" és a jegybanki vélemények ellenére az európai uniós átlag 75 százalékáról 77 százalékára emelkedett a magyar GDP – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken az Eurostat legfrissebb jelentésére reagálva.
Az Eurostat előzetes adatai szerint a magyar egy főre jutó GDP a tagállamok sorában hátulról a nyolcadik, 2022-ben utolérte a portugált, ám elolvadt az előnye a románnal szemben.
Ilyenre 1960 óta nem volt példa.
A kereskedelem mértéke elérte a tavaly februári szintet.
Egyre jobban húz el a magyar inflációs adat az uniós mellett, de másban annyira nem jeleskedünk az EU-val össszevetve. Aligha fogunk mostanában kevesebb pénzt az élelmiszerboltban hagyni, és a napelemekkel se nyerhetünk sokat, bár van remény. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Mostanra készült el az Eurostat a januári inflációs adatokkal, ezekből pedig az derül ki: az EU 27 országa közül 24 már túljutott az inflációs csúcson, az EU-rekorder magyar drágulás pedig még a második legrosszabbul álló országéhoz képest is extrém. Hát még ha azt nézzük, hogy az élelmiszerek ára milyen ütemben száll el.
Írországban (-0,3%) csökkent a legkisebb mértékben a földgázfogyasztás.
Úgy volt, hogy minden vízügyes dolgozó kap bruttó 350 ezer forint év végi prémiumot.
Egy 300 millió forintos ingatlanhoz is hozzájutott a milliárdos.
Napjainkban valamilyen stresszhatás folyamatosan ér minket, a kérdés az, hogy van-e hatékony megküzdési stratégiánk.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.