Azerbajdzsán véletlenül lelőtt egy orosz helikoptert Örményország légterében
Az azeri külügyminisztérium bocsánatot kért és kártérítést ajánlott fel Oroszországnak.
Az azeri külügyminisztérium bocsánatot kért és kártérítést ajánlott fel Oroszországnak.
Az örmény zenészek úgy érezték, tenniük kell valamit a Hegyi-Karabahot sújtó háború miatt, és a rajongóikat is adakozásra biztatják.
Miközben az Egyesült Államok, Oroszország és Törökország is a konfliktus békés rendezésére kéri a feleket, a harcok nem szűnnek Örményország és Azerbajdzsán között.
Baku és Jereván is arról beszél, hogy a másik megsértette a tűzszünetet.
Az örmény és az azeri fél szerint is messze a békemegállapodás lehetősége.
Armen Szárkiszján szerint a környék örményei most is meg tudják védeni magukat, problémásnak tartja viszont Törökország szerepét.
Az örmény védelmi miniszter azeri rakétatámadásokról és ágyúzásokról számolt be.
Azerbajdzsán később Sztepanakertet támadta, egy napon belül másodszor.
Úgy folytatódik a karabahi háború, mintha Örményország és Azerbajdzsán képviselői nem írtak volna alá a múlt hét végén Moszkvában tűzszüneti egyezményt.
Örmányország és Azerbajdzsán orosz közvetítéssel tárgyal Moszkvában.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter számolt be a tárgyalások eredményéről.
Oroszország haladéktalan tűzszünetet akar eléri.
Rakétatámadás érte a székesegyházat, megsérült három újságíró is a támadásban. A hegyi-karabahi hatóságok szerint eddig 140 ezren menekültek el a térségből és négyszázan estek áldozatul a harcoknak.
Óránként megszólaltak a légvédelmi szirénák Sztepanakertben az elmúlt éjjel. Az örmény és az azeri jelentések is folytatódó harcokról számoltak be, előbbiek azt állítják, hogy megállítottak három dandárt.
Az azeri erők rakétákkal lövik Hegyi-Karabah fővárosát, Sztepanakertet, az örmény erők pedig több azeri várost támadnak – jelentette hétfő reggel az örmény, illetve az azeri védelmi minisztérium.
Vasárnap is dörögtek a fegyverek a Kaukázusban; azeri közlés szerint örmény támadás érte Azerbajdzsán második legnépesebb városát, míg örmény állítás szerint az azeriek ismét nehéztüzérséggel lőtték Hegyi-Karabah székvárosát, Sztepanakertet.
Az örmény kormányfő szerint a fegyvernyugvás feltétele Ankara kivonulása a Dél-Kaukázusból, míg a török államfő arról beszélt, hogy a küzdelem addig tart, amíg a megszállt Hegyi-Karabahot el nem hagyják az örmény erők.
Az egyik sebesült francia újságíró életét sikerült megmenteni.
Most valahogy nem olyan fontos a keresztényüldözéssel szembeni kiállás?
Éjjel is folyamatosan lőtték egymást az azeri és az örmény csapatok a vitatott hovatartozású enklávéban, Hegyi-Karabahban. Az örmények – akik szerint Azerbajdzsán "terrorista zsoldosokat" is bevetett – lelőttek három azeri helikoptert, az egyik Iránban csapódott be. Az azeri fél pedig közölte: vagy kivonulnak az örmények, vagy folytatódik a háború.