Kormányellenes milíciát szerveztek kanadai katonák, elfogták őket
A rendőrök rengeteg fegyvert és robbanószert foglaltak le.
A rendőrök rengeteg fegyvert és robbanószert foglaltak le.
Hétfőn élesedett volna a szabály, ami alapján a legnagyobb amerikai techcégek évekre visszamenőleg extra adót fizethettek volna Kanadának, de órákkal a határidő előtt visszakozott a kormány.
Washington egy héten belül közli, hogy milyen új vámokat vet majd ki Kanadára.
Már több mint két magyarországnyi területen égett le az északi vadon.
Donald Trump nevét ugyan nem mondta ki a Kanada államfőjeként is szolgáló III. Károly király, azonban így is egyértelmű, hogy kire utalt, amikor 1957 óta első brit uralkodóként megnyitotta a kanadai parlament ülését.
A három kormány konkrét válaszlépéseket is kilátásba helyezett, amennyiben Izrael nem állítja le az új katonai offenzívát és nem oldja fel a humanitárius segélyszállítmányok bejuttatásának korlátozásait.
A végső simításokat végzi Margaret Atwood a memoárján, addig is itt a legújabb novelláskötete, az Elveszve a rengetegben. Kiről mintázta magyar hősnőjét, Csillát a 85 éves kanadai író, és milyen kontextusban nevezte bébinek a HVG munkatársát? Miért éppen úgy képzelte el az amerikai diktatúrát A szolgálólány meséjében, és meglepte-e, hogy Donald Trump véget vetett a kanadai–amerikai barátságnak?
A volt elnök szerint Amerikának a szabadságot, demokráciát és a lehetőségeket kellene hirdetnie, nem a rablást.
Az amerikai elnök közölte: a kanadai miniszterelnök nem tud neki olyat mondani, hogy visszavonja a vámokat.
Az új kormányfő korábban kijelentette, hogy Kanada soha nem lesz az 51. amerikai állam, most annyit mondott, „nehéz, de konstruktív” megbeszélésre számít.
A kanadai miniszterelnök leszögezte: csak akkor hajlandó Washingtonba látogatni, ha Trump tiszteletben tartja országa szuverenitását.
A kanadai előrehozott választást a Liberális Párt nyerte.
A kanadai média a Mark Carney vezette Liberális Párt győzelmét jósolja.
A bökkenő az, hogy Kanada nem európai ország.
Van, aki a kedvenc kaliforniai borától válik meg, más a Netflix-előfizetését mondta le. Két, Donald Trump intézkedéseivel célba vett ország, Kanada és Dánia polgárai a személyes bojkottot választották tiltakozásul.
A kanadai kormány bejelentése szerint egyben keretet dolgoznak ki a belföldi autógyártás fokozására és az ehhez szükséges beruházások számára.
Kanada szintén mentesült a frissen meghirdetett amerikai viszonossági vámok alól, Mark Carney kanadai miniszterelnök azonban korlátozott ellenintézkedéseket jelentett be az Egyesült Államok által már korábban kiszabott vámtételekre.
Marci Shore, a Yale Egyetem neves eszmetörténész-professzora férjével, a szintén a Yale-en tanító történész Timothy Snyderrel és a filozófus Jason Stanley-vel együtt úgy döntött: kivándorol Kanadába, mert nem szeretne a trumpi Amerikában élni.
Felfüggesztik Kanadában a Teslákra adott támogatások kifizetését, a jövőbeli támogatási programokból pedig kizárják a Teslát.
Április 28-ra írta ki Mark Carney, akit nemrég nevetek ki Justin Trudeau lemondása után.