Hadházy: Orbán fogorvosának is jutott 1,2 milliárd az EU-s támogatásokból
Milliárdos összeget – uniós forrást is – költöttek az ellenzéki képviselő szerint a Kecskeméten kihasználatlanul álló komplexumra.
Milliárdos összeget – uniós forrást is – költöttek az ellenzéki képviselő szerint a Kecskeméten kihasználatlanul álló komplexumra.
Deutsch augusztus elején tett bejelentést az Európai Csalás Elleni Hivatalnál Cseh Katalin ügyében, európai uniós közpénzeket érintő csalás alapos gyanúja miatt.
Az Európai Bíróság Törvényszékének szerdai döntése értelmében az uniós csalásellenes hivatal nem tagadhatja meg az egykor a miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltségébe tartozott Elios Zrt.-vel kapcsolatos nyomozás aktáinak kiadását.
A Blikk „új Boldog-ügyként” emlegeti a történteket.
A Momentum EP-képviselője Deutsch Tamás szavaira reagált, miután a fideszes politikus azt közölte: az OLAF elé viszi az „ügyét”.
A Fidesz EP-képviselője szerint „umbulda, visszaélés, pénzlenyúlás, saját zsebre dolgozás” folyik.
A felújítást végző céggel szerződést bontottak, az ingatlant pedig eladnák.
A Legfőbb Ügyészség szerint az uniós átlag fölött emeltek vádat az OLAF ajánlásai nyomán.
Változatlanul Magyarországnak kell a legnagyobb arányban pénzt visszafizetnie az uniós költségvetésbe a csalások, összejátszások, korrupció miatt.
A Tiborcz István osztálytársnak birtokában lévő Sistrade Kft. április 1-jén döntött a megszűnés mellett.
A hatóságok három ügyben vizsgálódnak, miután az ellenzéket követően a település kormánypárti polgármestere is feljelentést tett az előző vezetés által szignózott szerződések miatt.
A momentumos Hajnal Miklós a Ductus mezőgazdasági tanácsadócég 2,23 milliárdos megtámogatása miatt fordult az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz.
Egy gyáli civil szervezet aktivistája perelte be az uniós csalás elleni hivatalt, mert nem adta ki a Tiborcz Istvánhoz kötődő cég ellen folytatott nyomozás jelentését.
Egy négyfős társaság kifejezetten kistelepüléseket keresett meg azzal az ajánlattal, hogy bízzák rájuk a játszóterek felújítását, aztán egész rendszert hoztak létre, hogy ezzel megcsapolják az uniós pénzeket.
A vádirat szerint 373 millió forintos hátrányt okozott a csalás a költségvetésnek.
Az Európai Csalás Elleni Hivatal a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által kiírt közbeszerzést kifogásolta.
Öt év alatt tízszer annyi esetben tett javaslatot büntetésre az EU Csalás Elleni Hivatala, mint az uniós átlag.