Ősi óceán nyomaira bukkanhattak a Bennu aszteroidáról gyűjtött kőzetmintákon
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
A NASA mérnökei az OSIRIS-REx űrszonda kapszulájának utolsó két záróelemét is eltávolították, így végre élőben láthatjuk, mennyi anyagot gyűjtött be a szerkezet a Bennu aszteroidáról.
A TIME idén hét robotikai megoldást választott be listájára, melyen az év 200 legjobb innovációját gyűjtötték össze az amerikai magazin szerkesztői.
A NASA szerdán bemutatta az aszteroidamintát, amely szeptemberben érkezett a Földre egy űrszondával.
Mevizsgálták a tudósok a Bennu aszteroidából a Földre hozott mintákat, az elemzések eredményét pedig szerdán teszi közzé a NASA.
A Bennu aszteroidából még 2020-ban vett mintát az OSIRIS-REx, azóta a Föld felé tartott, hogy ledobja a rakományt. A küldetés magyar idő szerint vasárnap délután zárult le a sikeres visszatéréssel.
A Földre is veszélyes az az aszteroida, amelynek darabjait néhány éve gyűjtötte be az OSIRIS-REx nevű űrszonda. A minták vasárnap landolhatnak a Földön.
A tervek szerint május elején kezdheti meg hazafelé tartó útját a NASA OSIRIS-REx nevű űrszondája, amely a Bennu felszínéről gyűjtött mintákkal tér majd vissza a Földre.
A tervezettnél egy héttel hamarabb, már kedden megkezdi a Bennu aszteroidáról gyűjtött minta elraktározását az OSIRIS-REx űrszonda.
Az Osiris-REx sikerrel megközelítette, egy robotkarral pedig (valószínűleg) mintát gyűjtött a Bennu nevű aszteroidából. A néhány másodpercig tartó műveletre éveket kellett várni.
Rekordközelségbe került a Bennu kisbolygóhoz az OSIRIS-REx űrszonda – jelentette be az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA. A szonda megdöntötte a csillagászati objektumhoz legközelebbi röppályán mozgó, ember alkotta űrszonda rekordját.