Megtalálták az élet építőköveit a Bennu aszteroidán
A NASA tudósai szerint olyan anyagokat tartalmaz nagy mennyiségben a Bennu aszteroidából származó minta, amelyek segíthetik az élet kialakulását egy bolygón. Például a Földön.
A NASA tudósai szerint olyan anyagokat tartalmaz nagy mennyiségben a Bennu aszteroidából származó minta, amelyek segíthetik az élet kialakulását egy bolygón. Például a Földön.
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
A NASA mérnökei az OSIRIS-REx űrszonda kapszulájának utolsó két záróelemét is eltávolították, így végre élőben láthatjuk, mennyi anyagot gyűjtött be a szerkezet a Bennu aszteroidáról.
A NASA mérnökeinek 35-ből 33 rögzítőelemet sikerült elvátolítaniuk a Bennu aszteroida mintáit tartalmazó tartály fedeléről, kettő azonban meg sem mozdult. Ehhez egy új eszközt kellett kifejleszteniük.
A TIME idén hét robotikai megoldást választott be listájára, melyen az év 200 legjobb innovációját gyűjtötték össze az amerikai magazin szerkesztői.
Egyelőre nem sikerült hozzáférniük a NASA munkatársainak a legnagyobb, a Bennu aszteroidáról származó mintához, ugyanis néhány rögzítőcsavart a hagyományos eljárásokkal nem tudtak eltávolítani a mintákat a Földre visszajuttató szerkezetről.
A NASA szerdán bemutatta az aszteroidamintát, amely szeptemberben érkezett a Földre egy űrszondával.
Mevizsgálták a tudósok a Bennu aszteroidából a Földre hozott mintákat, az elemzések eredményét pedig szerdán teszi közzé a NASA.
A Bennu aszteroidából még 2020-ban vett mintát az OSIRIS-REx, azóta a Föld felé tartott, hogy ledobja a rakományt. A küldetés magyar idő szerint vasárnap délután zárult le a sikeres visszatéréssel.
A Földre is veszélyes az az aszteroida, amelynek darabjait néhány éve gyűjtötte be az OSIRIS-REx nevű űrszonda. A minták vasárnap landolhatnak a Földön.
Az USA-ban eldől, hogy 2024-re marad-e esélye Donald Trumpnak visszafoglalni a Fehér Házat. Messiék vb-győzelme ide vagy oda, Argentínában egy elmaradt törlesztésnyire van az újabb államcsőd. És persze az idei évet legjelentősebben befolyásoló tényező, hogy meddig tart még az ukrajnai háború. Jeles és izgalmas kulturális és sporteseményekre is érdemes figyelni.
Annyira meglepte a Bennu aszteroida a tudósokat a mintavétel után, hogy vissza akartak térni, hogy közelebbről is megvizsgálják.
A tervek szerint május elején kezdheti meg hazafelé tartó útját a NASA OSIRIS-REx nevű űrszondája, amely a Bennu felszínéről gyűjtött mintákkal tér majd vissza a Földre.
Az OSIRIS-REx nevű űrszonda még 2020 októberében vett mintát a Bennu aszteroidából, amit visszahoz a Földre a szerkezet. A tudósok azt remélik, kiderülhet belőle, hogyan keletkezett a Naprendszer és az élet a Földön.
A tervezettnél egy héttel hamarabb, már kedden megkezdi a Bennu aszteroidáról gyűjtött minta elraktározását az OSIRIS-REx űrszonda.
Sikeres volt a NASA küldetése a Bennu nevű aszteroidánál, rögzíteni is sikerült, miként vett belőle mintát az Osiris-REx űrszonda.
Az Osiris-REx sikerrel megközelítette, egy robotkarral pedig (valószínűleg) mintát gyűjtött a Bennu nevű aszteroidából. A néhány másodpercig tartó műveletre éveket kellett várni.
Először kísérel meg mintát begyűjteni egy aszteroida felszínéről az Egyesült Államok: az amerikai űrkutatási hivatal OSIRIS-Rex kisbolygókutató űrszondája kedden közelíti meg a Bennut.
A NASA OSIRIS-REx szondája minden eddiginél közelebb került egy csillagászati objektumhoz, ráadásul ez a Földre jelenleg legveszélyesebbként számontartott Bennu aszteroida. Egy fotót is küldött haza az égitestről.
Rekordközelségbe került a Bennu kisbolygóhoz az OSIRIS-REx űrszonda – jelentette be az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA. A szonda megdöntötte a csillagászati objektumhoz legközelebbi röppályán mozgó, ember alkotta űrszonda rekordját.