Eduline-felmérés: a felvételizők negyede szerint elszámolták a pontjait
A válaszadók 13 százalékának, miután jelezte a hibát az Oktatási Hivatalnak vagy az egyetemnek, javították a pontjait.
A válaszadók 13 százalékának, miután jelezte a hibát az Oktatási Hivatalnak vagy az egyetemnek, javították a pontjait.
Az Oktatási Hivatal szerint lehet négy tárgyból is érettségi átlagot számolni, de az óbudai rendszer mást mutat. Pécsen pedig egy szakmai érettségi számítása nem egyértelmű. Diákok kerülhetnek hátrányba.
Az Oktatási Hivatallal a magukra „Paprika Csoportként” hivatkozó elkövetők felvették a kapcsolatot, de a Belügyminisztérium jelezte, hogy nem tárgyal zsarolókkal.
Az Oktatási Hivatal elismerte: hiba került a gépezetbe.
A felvételi 1530 diáknak nem sikerült, számukra rendkívüli felvételi eljárás kezdődik.
A túlterheléses támadás miatt összeomlott az országos kompetenciamérés informatikai rendszere.
A Népszava cikke szerint csak azok a tanárok jelentkezhetnek az Oktatási Hivatal által szervezett intézményvezetői képzésre, akiket leokéz a fenntartó, vagyis állami iskolák esetében a tankerületi központ is.
Az országos kompetenciamérés oldalát törték fel hackerek, akik közzétették az adatbázisban található több ezer e-mail-címet.
Korábban ezt a tárca háttérintézménye is rossz ötletnek tartotta, a Belügyminisztérium mégis osztályozná a kompetenciaméréseket. Mit szólnak ehhez a tanárok? Hogyan tudnák elérni, hogy ne legyen a diákok számára túl rossz egy ilyen lépés?
A szám a 2020-as szigorítás óta évről évre növekszik, ezért a kormány ismét változtatna a rendszeren.
A Tesco Akadémia munkatársai szerezték, az Oktatási Hivatal pedig megszerkesztette azt a kedden bemutatott tankönyvet, amellyel SNI-s diákok is elsajátíthatják az élelmiszer-eladó szakma ismereteit. A brit áruházlánc az itthon az elmúlt 12 évben felhalmozott szakképzési tapasztalatait osztja meg így az állammal, cserében pedig munkaerő-utánpótlást remél.
Mit szólnának, ha érdemjegyet kapnának a diákok az országos kompetenciamérésre? – teszi fel a szülőknek a kérdést a BM. Az oktatási államtitkárság munkatársai már meg is kapták a tervezett változtatásról szóló híreket a HVG információi szerint, miközben a kompetenciamérés korántsem alkalmas a diákok értékelésére. A belügyi tárca emellett, úgy tűnik, iskolai rangsorok kiadását is tervezi.
Az Oktatási Hivatal szerint idén összesen 543 középiskola írta elő, hogy a hozzájuk jelentkező tanulók vegyenek részt ilyen vizsgán.
Több korábban vizsgált intézményben pedig már utóellenőrzés is történt.
Továbbra is bizonytalan a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség iskoláinak helyzete: bár jogvédelmet kaptak, az oktatás egyelőre nem folytatódhat. Az Oktatási Hivatal szakmai ellenőrzést tart majd az egyik, nyilvántartásból törölt intézményben, egy másik, működő intézményben pedig a gázórát szerelhetik le, ami ellehetetlenítené a népkonyha működtetését is.
Azt ugyan nem közölték, hogy hány diáknak rontották el a pontjait, de annyit elárultak, hogy jelentős számú megkeresést kapott a hivatal.
Több cikkben is foglalkoztunk az Országos kompetenciamérésekkel, miután igazgatók, pedagógusok panaszkodtak arra, hogy a túl sok mérés problémákat okozott, az adatokat viszont alig lehet felhasználni. A legfőbb gond, hogy a mérés beszámít a pedagógusok értékelésébe. Minderről nem írt a közleményében sem az OH.
Bár a szaktanárok korrektnek minősítették az idei feladatsort, a diákok egy része bizonyos példákat nehezen tudott értelmezni.
Többek között a kompetenciamérések eredményei és az intézményeken kívüli programok is befolyásolják az értékelést.
A legtöbben gazdaságtudományi szakokra szeretnének bekerülni.