Merkel: Putyin szavait komolyan kell venni
A volt német kancellár szerint nem a gyengeség jele, ha valaki komolyan veszi azt, amit az orosz vezető mond.
A volt német kancellár szerint nem a gyengeség jele, ha valaki komolyan veszi azt, amit az orosz vezető mond.
Újságírókat, civil szervezeteket és külföldi politikusokat hallgatott meg az Európai Parlament dezinformációval foglalkozó speciális bizottsága. A kérdés: mekkora a baj és mit lehet tenni most? A szakértők egybehangzó véleménye szerint az EU nem lépett időben az orosz és kínai dezinformáció ellen, most pedig számos problémával szembesül, amire nem feltétlenül van megoldása.
Már a negyedik törést fedezik fel az Északi Áramlat 2 csővezeték nyomvonalán. A svéd hatóságok által készített felvételeken jól látszik, mekkora erővel tör fel a gáz a felszínre.
Nem tartja valószínűnek, hogy a Putyin által elrendelt mozgósítás miatt rövid távon komoly tiltakozási hullám indulna Oroszországban, mégsem pesszimista Andrej Losak emigrációba kényszerült orosz újságíró, dokumentumfilmes.
Luhanszkot, Donyecket, Zaporizzsját és Herszont csatolják el önkényesen Ukrajnától, egy népszavazást követően.
A dán külügyminiszter arra figyelmeztetett, hogy minden országnak oda kell figyelnie a kritikus infrastruktúrájára, és mielőbb függetlenedni kell az orosz energiahordozóktól.
Az oroszokban, fájdalom, a szovjeteket tiszteljük, akik már nincsenek. A szövetséget, amely nemzetiségre, vérvonalra tekintet nélkül esélyt adott Közép-Ázsiától a Baltikumig. Oroszország mögött ilyen eszme nincs, dagadt földesurak, korrupt kegyencek, udvaroncok annál inkább, például a mi miniszterelnökünk ezt egy személyben hozza. Vélemény.
A találkozón a tagállamok vezetői arról is dönthetnek majd, milyen módon vezessenek be energiaár-plafont.
Katonai problémáira válaszul Vlagyimir Putyin részleges mozgósítást és Ukrajna egy részének annektálását rendelte el – ez mindenkire veszélyes, de az orosz elnök szemszögéből racionális lépés. Orbán Viktor is a válság mélyítéséhez járul hozzá, de csak ő tudja, miért.
Az iráni drónok elleni védekezéshez is adnak fegyvereket.
Az angol védelmi tárca szerint már többen léphettek le a mozgósítás előtt Oroszországból, mint amennyien megrohanták Ukrajnát; a gázszivárgások akár éghajlati katasztrófához vezethetnek.
Kell-e félni az úgynevezett fáklyázástól, a kontrollált gázégetéstől, és mibe kerül egy szénhidrogén-lelőhely lezárása, illetve újraindítása? Miért akarja teljesen leállíttatni a fáklyázást 2030-ra az ENSZ és a Világbank?
Az orosz pénzügyminiszter arra panaszkodik, hogy nem volt még ilyen nehéz dolga a költségvetéssel, pláne ha az energiaexport is kiesne. Itt még messze nem tartunk, de a magyar kormány „nemzeti konzultációjával” is erre való hivatkozással hárítaná át magáról a felelősséget az energiaválság ügyében.
Az Oscar-díjra nevező orosz bizottság elnöke felmondott, miután megszületett a döntés, hogy ne szálljanak versenybe a rangos elismerésért.
Megélhetési költségek miatt kirobbant európai zavargásokat is valószínűnek tart negyedéves előrejelzésében a Stratfor geopolitikai tanácsadó cég. Ezek a zavargások átfedésben lesznek a lakosság egyes csoportjainak azon követeléseivel, hogy a kormányok az energiaválság kezelése érdekében enyhítsék az Oroszország elleni szankciókat.
Mozgáskorlátozottakat is besoroztak volna Oroszországban, a Spiegel szerint a CIA már hetekkel korábban figyelmeztette a német kormányt, hogy az oroszok arra készülnek, hogy felrobbantják valamelyik gázvezetéket a Balti-tengeren. Ez volt a „népszavazás” utolsó napja. Összefoglaló.
Az Axioma nevű, máltai zászló alatt hajózó, 72 méter hosszú luxusjachtra 63-an licitáltak.
Az uniós határvédelmi ügynökség arra számít, hogy az illegális határátlépések száma is nőni fog a közeljövőben.
Miután egyre biztosabbnak tűnik, hogy az Északi Áramlat vezeték melletti lökéshullámot és gázszivárgást robbantás okozta, névtelenséget kérő forrásokra hivatkozva arról ír a Spiegel, hogy hetekkel korábban egy tengeri robbantás veszélyére figyelmeztettek az amerikaiak.
Az orosz elnök szerint az egész orosz társadalom erre figyel.