szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az iráni drónok elleni védekezéshez is adnak fegyvereket.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Napokon belül bejelentheti a Biden-kormányzat a legújabb Ukrajna számára összeállított fegyvercsomagot, amelynek értéke 1,1 milliárd dollár lehet. Az AFP szerint ez tartalmazni fog 18 darab Himars rakétavető-rendszert is, amivel több mint duplájára nő ezeknek a fegyvereknek a száma Ukrajnában.

Korábban 16-ot adtak át az ukrán haderőnek, amellyel több sikeres támadást is végrehajtottak az orosz raktárak és parancsnoki állások ellen. Katonai szakértők szerint is kulcsszerepet játszottak az ukrán ellentámadásban.

A teljes csomag tartalmaz még 150 páncélozott járművet, 150 fegyverek, teherautók és pótkocsik vontatására alkalmas járművet, valamint olyan rendszereket is, amelyek segítenek Ukrajnának az Oroszország által egyre gyakrabban bevetett iráni gyártmányú drónok elleni védekezésben.

Éjjel-nappal, esőben, sőt, ködben is működik: ezt tudja a HIMARS-rakétarendszer, ami Ukrajnába is eljutott

A RIMPAC nevű nagy nemzetközi hadgyakorlaton is megmutatta magát az a harcászati eszköz, ami a hozzáértők szerint minden körülmények közt bevethető.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!