Áder aláírta a plakáttörvényt
Hivatalosan is tájékoztatta a házelnököt a köztársasági elnök arról, hogy aláírta pénteken a településkép védelméről szóló törvény módosítását, vagyis a plakáttörvényt.
Hivatalosan is tájékoztatta a házelnököt a köztársasági elnök arról, hogy aláírta pénteken a településkép védelméről szóló törvény módosítását, vagyis a plakáttörvényt.
A Fidesz frakcióvezetője szerint a Jobbik vitte be a parlamentbe a kocsmapolitikai stílust. Kósa Lajos úgy látja, hogy az országban nincs szükség arra, amit az ellenzék csinál.
A házelnök úgy látja, hogy egyes országok jobbközép pártjainak képviselői nem hisznek már a konzervatív értékek képviselhetőségében. Szerinte a német CDU ezért cserélhetné le a nevében a keresztény jelzőt a centrumra.
Újra nekifutott a kormány a lex Csicskaként elhíresült, Áder János államfő által visszaküldött plakáttörvény megszavazásának, de a legújabb verzió alapvető része immár nem igényelt kétharmados többséget, ugyanis egy huszárvágással városkép-szabályozással intézne el pártfinanszírozási kérdéseket. Orbán Viktor állítólag az utolsó pillanatban bólintott rá az új javaslatra, ráadásul így nem kellett hazarohannia a brüsszeli csúcsról, mert erre legfeljebb kétharmados voksolás esetén lett volna szükség. Mindeközben egy olyan MSZP-s módosító ügyében is vihar keveredett, amelyet a szocialisták szerint a fideszes Gulyás Gergely csempészett be a Törvényalkotási Bizottság napirendjére.
A Magyar Idők szerint rendkívüli ülést már a héten összehívhatják.
Szoros volt a vége. A kormánypártok 131 képviselője megszavazta a kampányfinanszírozás szigorítását célzó törvényjavaslatot, ez a jelenlévő képviselők 66,1 százalékát jelentette. A kétharmadtól így elmaradtak. Az ellenzékből csak Oláh Lajos hiányzott, a DK-s képviselő a szavazás napján lett rosszul. A többi ellenzéki képviselő fegyelmezetten összezárt.
Már megint egy engedély nélküli szemléltetés.
Nem szép dolog engedély nélküli szemléltetésben részt venni a parlamentben, bábozni az államfői beszéd alatt pedig különösen sértő a házelnök szerint.
Az Országgyűlés Hivatala vagyonkezelésébe kerülne a Vértanúk tere, hogy felújíthassák később.
A parlament mentelmi bizottsága Szabó minden kérelmét elutasította, marad a 250 ezres büntetés.
A helikopterezése kapcsán hazugságon kapott propagandaminiszterét hátrébb vonta ugyan, de a durva választási kampányra készülő kormányfő nagyon is számít Rogán Antal szolgálataira.
Másfél hónapja vissza kellett volna adni a forgalomnak, de lassan fél éve nem áll meg a metró a Kossuth téren, ahol irodaházat építenek az Országgyűlésnek, ha befejezték az egykori MTESZ-székház bontását. Március eleje volt az eredeti határidő, de még mindig pótlóbuszok viszik az utasokat a Deák térről a metró helyett – számolt be csütörtökön az RTL Híradó.
Vejkey Imre nem először jeleskedett kormánylózungok puffogtatásában, és nem először osztották rá a megmagyarázó ember szerepét.
A házelnök jelentősen megkurtította Szabó Szabolcs tiszteletdíját. Az ellenzéki politikus a 24.hu-nak azt mondta, hogy nem izgatja Kövér László „erősködése”, de vizsgálják a fellebbezés lehetőségét.
Egy tüntetésektől hangos hét után a lex CEU, Soros György macedóniai tevékenysége és az ügynöklisták nyilvánosságra hozatala is téma volt az Országgyűlés keddi ülésnapján.
Régi adósságát kellene törlesztenie a parlamentnek a kormányzaton belül mostanában tervezett jövő évi költségvetésben. El kellene ismernie, hogy azok, akik súlyosan sérült, fogyatékos gyermeküket, rokonukat otthon ápolják, munkát végeznek. Bár első ránézésre ez szimbolikus kérdésnek tűnik, valójában azonban messzemenő következményei lennének.
Németh Szilárd burkolt sorosozással seperte le azt az ellenzéki javaslatot, hogy a parlament nemzetbiztonsági bizottsága kérjen tájékoztatást az Alkotmányvédelmi Hivataltól a Nemzeti Konzultáció honlapján felfedezett, majd elvileg kikapcsolt orosz kódról. Az LMP ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz az ügyben, a Jobbik szerint a "Fidesz egyre magasabb szinten űzi a bunkóságot".
Szabó Szabolcs független országgyűlési képviselő, az Együtt politikusa szó szerint hangot adott a véleményének, mielőtt átverték kedden az Országgyűlésen a CEU-t ellehetetlenítő törvényt.
A beléptetésnél nem találták a listán az őrök a 444.hu munkatársának nevét, így nem engedték be az Országházba, pedig a kitiltását elvileg feloldották. A sajtóiroda azt ígérte, hogy intézkednek, de az őrök később állították: nekik senki sem szólt. A 14 órakor kezdődő sajtótájékoztatóra érkező újságíró 15 óra 40-kor feladta, visszament a szerkesztőségbe.