Az állam a lakosságra tolta a PCR-tesztek költségét, milliárdokkal gazdagodtak a magánlaborok
Húszmilliárdos "extraprofitot" hozott, hogy a kormány félig a lakosságra tolta a tesztelés költségét - derül ki a G7 nevű portál számításaiból.
Húszmilliárdos "extraprofitot" hozott, hogy a kormány félig a lakosságra tolta a tesztelés költségét - derül ki a G7 nevű portál számításaiból.
Amerikai kutatók minden szempontból 21. századi tesztkészüléket fejlesztettek: a koronavírus kimutatására szolgáló, otthon is összerakható eszköz lelkét egy mobiltelefon és egy alkalmazás jelenti.
Az Egyesült Államokban már vészhelyzeti engedélyt kapott egy olyan otthoni, PCR-minőséget ígérő Covid-teszt, amelyhez okostelefonra is szükség van.
Az ígéretek szerint a szokásos tesztek mérési idejének tizede alatt eredményt hoz a Femtonics Kft. egyedi PCR-tesztje.
A fogyasztóvédelem fogja ellenőrizni, hogy az előírt hatósági árért intézik-e a PCR-teszteket a szolgáltatók.
Nemcsak a tesztek pontossága, hanem a gyorsasága is döntő lehet a járvány megfékezésében. A gyorstesztek most kezdenek terjedni, többféle változatban.
A Csongrád-Csanád Megyei Egészségügyi Ellátó Központban 96 450 forintba kerül elvégezni azt a PCR-tesztet, amelynek a költségét a Nemzeti Népegészségügyi Központ 30 ezer forintra lőtte be.
Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő hívta fel a figyelmet arra, hogy a szerdán lezárt Szent Borbála Kórházban a dolgozók tesztelését nem írta elő az országos tiszti főorvos.
Hétvégére lesz meg az eredmény.
Berettyóújfalunak sikerült tesztelőberendezést szereznie, pár nap alatt összegyűjtötték a pénzt a helyiek. Több település is felbuzdult a jó példán, Szentesen is alig másfél nap alatt összedobtak egy nagyobb summát. Kiderült, hogy nem olyan egyszerű sem a berendezés beszerzése, sem annak a működtetése.