Megkérdezték Pintértől, mióta figyelteti a Fidesz az ellenzéket, megadta a választ
A DK-s Vadai Ágnes hét kérdést is küldött a témában a belügyminiszternek, de Pintér Sándor pár sorban lerendezte az egészet.
A DK-s Vadai Ágnes hét kérdést is küldött a témában a belügyminiszternek, de Pintér Sándor pár sorban lerendezte az egészet.
Korábban egy újságírónak sem volt alkalma megkérdezni erről a miniszterelnököt. A francia elnök látogatásán viszont nem tudta elkerülni.
Az Elnöki Őrség parancsnokának és a taktikai támogató csoport volt vezetőjének a telefonszáma is előbukkant a célpontok adatbázisában.
A belügyminiszter az EP delegációjának beszélt a Pegasusról.
A nemzetközi Pegasus-botrány után csak demokratikus kezekbe adnak megfigyelésre alkalmas eszközöket, olyat pedig látszólag nem találtak a magyar kormánynál.
A hétpárti nyilatkozat szerint a házelnök „a legsötétebb diktatúrákat idéző módon uszít az egységes ellenzék ellen”.
Pető György pilóta, korábbi tévés telefonszáma is szerepel a Pegasus-listán.
Didier Reynders szerint azt nem ismerte el a kormány, hogy helytelenül, akár újságírók ellen vetették volna be a programot.
Laborc Sándor mellett Glemba Zoltán volt nemzetbiztonsági vezető is rajta volt a megfigyelésre szántak listáján.
Amikor Kósa Lajos elismerte, hogy a belügy vette meg az izraeli kémfegyvert, azzal közvetve azt is megerősítette, hogy ők használták újságírók, ellenzéki politikusok lehallgatására – mondja az ügyet idehaza kirobbantó Direkt36 újságírója, Panyi Szabolcs, a megfigyeltek egyike.
Nem vette meg és nem használja a Pegasus kémszoftvert a külügyminisztériumhoz tartozó Információs Hivatal a miniszter szerint.
Rendkívüli bizottsági üléseket, titkosítás alóli feloldást kezdeményeztek pénteken az ellenzéki képviselők.
A Blikk munkatársát kedden hallgatták ki tanúként. Beszélt megfigyelése vélt indokairól, de arról nem találgatott, melyik állami szerv lehetett a megfigyelő.
A miniszter szerint a Nemzetbiztonsági bizottság részletes tájékoztatást kapott az ügyről. Arról viszont már nem ír a posztban, hogy a beszámoló érdemi részét 2050-ig titkosította a kormány.
A miniszter gyors fordulatot vett, miután az RTL Híradó kamera előtt tett fel neki kérdéseket.
Az elhangzottaktól függetlenül is vizsgálatot kezdeményeznek Stummer Jánosék.
Fideszes gazdasági potentátokat is megfigyeltek a Pegasusszal, a titkosszolgálatoknál ezért a botrány kirobbanása után leginkább amiatt fájt a vezetők feje, hogy kormánypárti “erős emberekről” is kerülhettek ki külföldre érzékeny információk. Mára úgy tűnik, az ellenzék elengedte a Pegasus-témát, az ügyészségi nyomozás pedig vontatottan halad, bár sokat amúgy sem lehet várni tőle.
A hét elején derült ki, hogy az Apple üzenetküldője, az iMessage olyan sérülékenységgel rendelkezik, ami képes utat nyitni a Pegasus nevű hírhedt izraeli kémszoftvernek. De mivel is volt pontosan gond, és hogyan ellenőrizhető, hogy egy iPhone érintett-e a hibában? Mindenre válaszolunk.
Állítólag lebutított verziót.
A főpolgármester a Pegasus-ügy újabb epizódjára reagált szerda reggeli videójában.