szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A miniszter szerint a Nemzetbiztonsági bizottság részletes tájékoztatást kapott az ügyről. Arról viszont már nem ír a posztban, hogy a beszámoló érdemi részét 2050-ig titkosította a kormány.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

„A Fake news-hálózat működésbe lépett! A Telex reggel megírja, az RTL egy órán belül már izzítja a lejárató kampányt. És ugyebár nincs hálózat… Dehogy!” – kezdi a szerdán megjelent Facebook-bejegyzését Varga Judit, ami azután született, hogy a csatorna riportere kérdéseket mert neki feltenni a Pegasus-ügyről. Varga azonban inkább kereket oldott, amikor meglátta a kamerát.

Az RTL azért fordult az igazságügyi miniszterhez, mert ilyen megfigyeléseket a tárca rendelhet el. Ráadásul nemrég kiderült: azt a Németh Dániel fotóst is a Pegasus kémszoftverrel figyelték meg, aki többek közt Szijjártó Péter külügyminisztert is lefotózta, amikor egy luxusjachton nyaralt.

Varga felháborodott bejegyzésében többek közt arról ír, hogy „alig léptem le a pulpitusról, máris mikrofon, kamera, azonban kérdés helyett egy jól felépített nemzetközi hisztériakeltés újabb fejezete következett, egy olyan témában, amelyről korábban már mindent elmondtam, amit jogszabályi keretek között el lehet mondani, sőt a belügyminiszter hétfőn részletes tájékoztatást nyújtott a Nemzetbiztonsági Bizottságnak.”

Azt ugyanakkor elfelejti megemlíteni, hogy a bizottsági tájékoztatás érdemi részét épp a napokban titkosították – méghozzá 2050-ig.

Varga a bejegyzésben nehezményezi, hogy egy áldozatsegítő konferencián járva kérdezték a témában, de az eseményről az RTL Klub már nem tudósított. Itt két kérdést is feltesz a miniszter:

  1. „Értem én, hogy az ellenzéki oldalon folyó tragikomédiáról valahogy el kell terelni a figyelmet, de hol marad a korrektség?”
  2. „Miért hallgat végig és rögzít valaki egy 30 perces előadást, vagy miért regisztrál egyáltalán valaki újságíróként egy szakmai konferenciára, ha arról aztán nem tudósít?”

„Persze, értem én, nincsenek illúzióim a Soros-szervezetekkel kokettáló médiumokkal kapcsolatban” – írta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!