Az egykori MSZP-s Páva Zoltán telefonját is feltörték a Pegasus kémszoftverrel
Páva napjainkban az ellenzéki Ezalenyeg.hu nevű híroldalt üzemelteti.
Páva napjainkban az ellenzéki Ezalenyeg.hu nevű híroldalt üzemelteti.
Az ENSZ szakértői szerint a Pegasushoz hasonló programok sérti a szólásszabadságot, a sajtószabadságot és a magánélethez való jogot.
A lakosság több mint fele gondolja azt, hogy az újságírók és politikusok megfigyeléseit a kormány kezdeményezte.
Exkluzív felvételeket csípett el a Duma Aktuál, amelyeket az izraeli kémszoftverrel rögzíthettek. Áder János pizzát rendel, Orbán Viktor telefonbetyárkodik, Gyurcsány Ferenc pedig bort vásárolna. Duma Aktuál, ezúttal Balatonfüredről.
Szigorúbb szabályokat szeretnének a titkos megfigyelésekre.
Bárándy Péter szerint ha egy újságíró tesz olyat, ami nemzetbiztonsági sérelemmel jár, akkor szóba jöhet a megfigyelése.
Erről Beni Ganz izraeli védelmi miniszter irodája tájékoztatott, miután megbeszélést folytatott Párizsban francia kollégájával. Izrael szerint a legnagyobb komolysággal vizsgálják az ügyet.
A demonstrálók a megfigyelési botrány miatt vonultak a Fidesz-székház elé. A résztvevők „ÁVH, ÁVH”-t, és „Diktátor, diktátor”-t skandáltak a menet alatt.
A gyártok azt vizsgálják majd, hogyan tudják fejleszteni a hasonló megfigyelő programokat – mondja Keleti Arthur, az Informatikai Biztonság Napja alapítója. A szakember szerint ezzel párhuzamosan a telekommunikációs szolgáltatók is azon dolgoznak majd, hogy jelezni tudják a Pegasus programhoz hasonló külső behatolásokat. A szabályozás bár folyamatosan le van maradva ezen a területen, mégis átláthatóbb működést kényszeríthetnek ki a döntéshozók.
Arra kíváncsiak, hogy megfertőzte-e a készüléküket az izraeli kémprogram.
A volt izraeli miniszterelnök 2017-ben budapesti látogatásán arról beszélt, hogy beavatkozott a kiberbiztonsági piac működésébe. Most a Pegasus-botrány kapcsán ismét felmerül a felelőssége.
A belügyminiszter ígérte, a konkrét kérdésekre a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésén fog válaszolni.
Több tucat, többségében elnyomó rezsim által vezetett ország használja az izraeli NSO cég által kifejlesztett Pegasus kémszoftvert, ám a kliensek között nincs ott Oroszország, amely egyébként aktívan igyekszik megszerezni az ellenzéki politikusok, független újságírók és egyéb „veszélyes elemek” titkait. Orosz elemzők szerint ezt elsősorban Moszkva „paranoiája” magyarázza.
Itthon a kormányzat hárítja magától a Pegasus-ügyet, de határozottan nem is tagadja, hogy bevetette volna a kémfegyvert újságírók, gazdasági szereplők és ellenzéki politikusok ellen. A lehallgatási botrány számos országot érint, például a francia elnököt is megpróbálhatták lehallgatni. Máshol már nyomoznak.
Orbán Balázs elmondta, amit fontosnak érzett, de aztán egy nem várt kérdésre is választ várt tőle Velkovics Vilmos.
A Miniszterelnökséget vezető miniszer szerint nem a kormány dönt arról, milyen eszközt használnak megfigyelésre.
Érkezett feljelentés, de még vizsgálódnak.
Nem igényel felhasználói figyelmetlenséget a világraszóló megfigyelési botrányt kirobbantó Pegasus – a program a mobil tulajdonosának egyetlen mozdulata nélkül csempészhető be a telefonra. Ami ezután következik, az is figyelemreméltó: a kémszoftver olyannyira mindentudó, hogy több jogosultságot szerez magának a készüléken, mint amennyi a mobil használójának lehet.
A Fidesz az amerikai lehallgatási botrány idején még cselekvőkésznek mutatkozott.