szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A DK-s Vadai Ágnes hét kérdést is küldött a témában a belügyminiszternek, de Pintér Sándor pár sorban lerendezte az egészet.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

A Pegasus-ügy hullámai továbbra sem csillapodnak, az ellenzék pedig továbbra is válaszokat vár a kormánytól. Főleg azóta, hogy egy kiszivárgott hangfelvételen Kövér László házelnök arról beszélt, hogy szerinte a magyar ellenzék jelenti a legnagyobb nemzetbiztonsági veszélyt.

A témában most a DK-s Vadai Ágnes nyújtott be írásbeli kérdéseket, szám szerint hetet. Mindet Pintér Sándor belügyi tárcavezetőnek címezte, és így szólnak:

  1. Végrehajtották-e a titkosszolgálatok Kövér László parancsát?
  2. Erre a célra szerezte-e be a kormány a Pegasus néven elhíresült izraeli kémszoftvert?
  3. Mely ellenzéki politikusokat és pártokat, valamint hány ellenzéki választópolgárt figyeltet meg a hatalom elvesztésétől félő fideszes pártállam?
  4. Mióta tart az ellenzék titkosszolgálati megfigyelése?
  5. Kövér László-e az első, aki erre utasította a titkosszolgálatokat?
  6. Amennyiben nem, ki adott még utasítást a titkosszolgálatok számára, hogy a kormánnyal egyet nem értő politikusokat, pártokat és embereket figyeljenek meg, felelevenítve a kommunista állambiztonság legalantasabb tradícióit?
  7. Ki fog még börtönbe menni ezért Kövér László cellatársaként a kormányváltás után?

Vadai láthatóan sok mindenre volt kíváncsi, ám – ahogy korábban – most sem jutott előrébb. Pintér ugyanis ilyen választ adott: „Tájékoztatom, hogy Magyarország függetlensége, törvényes rendje és nemzetbiztonsági érdekének védelmére nemzetbiztonsági szolgálatok működnek” – írta a tárcavezető. Hozzátette, hogy „a szolgálatok feladatait Magyarország Alaptörvénye és a vonatkozó jogszabályok alapján, valamint esküjükhöz híven látják el”. Ezzel pedig a válasz végére értünk, a tárcavezető néhány sorban lerendezettnek tekintette az ügyet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!