Ma már nem döntenek Tarsoly előzeteséről
Vasárnapra halasztották a döntést arról, hogy előzetes letartóztatásba helyezzék-e a Quaestor-ügyben őrizetbe vetteket.
Vasárnapra halasztották a döntést arról, hogy előzetes letartóztatásba helyezzék-e a Quaestor-ügyben őrizetbe vetteket.
Nem akarunk Orbán-ellenes hangulatot kelteni, de azért láttunk már Orbánt.
Az Index szerint parlamenti belépőt kapott 2013 áprilisában a Miniszterelnökségtől Tarsoly Csaba Quaestor-vezér, a brókerbotrányban érintett nagyvállalkozó – tudta meg az Index.
Nyílt levelet írtak Polt Péter legfőbb ügyésznek a Quaestor-károsultak, amelyben azt kérdezik, hogy léphetne-e az ügyészség a rendőrséget beelőzve, valamint azt, hogy hibázott-e az ügyészség, amikor nem lépett közbe akkor, amikor Tarsoly Csaba egy strómannak játszotta át a céeg.
Orbán szerint hiányzik egy olyan modern kincstári rendszer, ami biztosítaná a közpénzek "parkoltatását". A kormányfő a brókerbotránnyal kapcsolatban azt mondta a Kossuth rádióban, hogy a kormány nem tud felelősséget vállalni azért, hogy az igazságszolgáltatás milyen teljesítményt nyújt. Áfacsökkentésről, egykulcsos szja-ról nem beszélt. A paksi atomerőmű megépítése szerinte az uniós közbezerzési szabályok szerint történik, ő pedig azt az utasítást adta, hogy az áttekinthetőség szempontjából a finn modellt vegyék például.
Két és fél hétbe telt az, amire más, sokkal kisebb ügyekben is egy-két napot kell csak várni: a Quaestor vezérét, Tarsoly Csabát előállította a rendőrség. De mi ez a teszetoszaság? Hogyan lehet egy priuszos embert, Orgován Bélát vezérigazgatójává tenni egy óriási cégnek? Miről és mikor tudott Orbán Viktor és kormánya? Beszélhetünk-e bennfentes kereskedelemről?
Három személyt állított elő csütörtökön a rendőrség a Quaestor-üggyel kapcsolatban. Az előállítottak között van Tarsoly Csaba, a csoport vezére is.
Mostantól hetente jelentkezik sajtótájékoztatóval Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Giró-Szász András kormányzati kommunikációért felelős államtitkár. Csütörtökön a brókerbotrány, Paks II. volt a slágertéma. Lázár elismerte, hogy Tarsoly Csaba írt levelet a kormánynak, amit a miniszterelnök Varga Mihályra szignált.
Míg a Külügyminisztérium az utolsó percben kimenthette – miniszterelnöki utasításra – a pénzét a bedőlt pénzügyi cégből, a közel 28 ezer ember megtakarítását kezelő Honvéd Egészségpénztárnak megtiltották, hogy ugyanígy – egy másik, problémás pénzügyi cégből – átutalja egy másik bankba a pénzt. Pedig az 1,8 milliárd forintot útnak is indították, ám egy hónapja nem tudni, hova lett a pénz, csak az biztos, hogy a megcélzott bankhoz nem folyt be. Az MNB mély hallgatásba burkolózik.
Először budapesti rendőrök kezdték el a nyomozást a Quaestor-ügyben, aztán némiképp váratlanul lecserélték őket tíz vidékire, tudta meg a hvg.hu. 4,5 év börtönbüntetésre ítélték korábban Orgován Bélát, a központi Quaestor-cég új vezérigazgatóját, akitől Tarsoly Csaba hamarosan, ígérete szerint, visszaveszi a posztot. Egy nyomozócsoport vizsgálja, hogy történhetett-e bűncselekmény a Quaestornál, és ha igen, mi. A hivatalból megindított eljárás keretében küldtek ki egyenruhásokat az új cégvezetőhöz, a tápiósági Orgován Bélához, hogy előkerítsék őt. A férfi a hvg.hu információi szerint többszörösen büntetett előéletű, nagy kérdés, a Quaestorral kapcsolatban tud-e érdemi információkkal szolgálni.
A Jobbik szerint alapos a gyanú, hogy bennfentes kereskedelemnek köszönhető, hogy egyesek köz- és magánpénzeket vettek ki a brókercég bedőlése előtt, ezért feljelentést tesznek, ahogyan a PM is, ők bennfentes információval való visszaélés miatt tesznek feljelentést és kikérik annak a kormányülésnek a hangfelvételét, ahol a kormányfő szavai szerint meghozták a döntést, hogy a minisztériumok vegyék ki a brókercégeknél tartott pénzüket.
Egy nappal a Quaestor öncsődje után hunyt el a külügyi tárca beruházási főosztályvezetője. Bár kiküldetés várt rá, a hírek szerint önkezével vetett véget az életének. Közben a Népszabadságnak a KKM és a Quaestor kapcsolatát vizsgáló cikkére árulkodó közleményben reagált a minisztérium: mint írták, sok más ügyfélhez hasonlóan ők is aggódni kezdtek, ezért vette ki a tárcához tartozó cég a csőd előtti utolsó pillanatban a pénzét. Csakhogy a Quaestor csődje előtt senki sem aggódott a pénzéért.