Megvan, mikor hajtja végre a SpaceX az eddigi legfontosabb tesztjét
Régóta tervezi már a SpaceX, hogy orbitális pályára állítja, majd rögtön vissza is hozza a Starship nevű űrhajót. Elon Musk most elárulta, mikor történhet ez meg.
Régóta tervezi már a SpaceX, hogy orbitális pályára állítja, majd rögtön vissza is hozza a Starship nevű űrhajót. Elon Musk most elárulta, mikor történhet ez meg.
A cég által épített Starship űrhajónak, amely egyszer valamikor embereket vinne a vörös bolygóra, valahogy kommunikálnia kell a földi személyzettel is. Musk szerint a Starlink-hálózat erre is jó lesz.
A SpaceX már benyújtotta a hatóságnak a kérelmet, amivel engedélyeztetnék a 90 percig tartó tesztet.
A SpaceX Mars- és Hold-utazásra tervezett kísérleti űrhajójának prototípusai az előző négy kísérlet során felrobbantak.
Üzemi területre csak megfelelő engedély és felszerelés birtokában lehet belépni, ez alól pedig a SpaceX texasi létesítménye sem kivétel. Egy videós azonban tett a szabályokra.
A SpaceX Csillaghajójának prototípusa, az SN11 gond nélkül érte el a 10 kilométeres magasságot, utána viszont beütött a baj.
A SpaceX milliárdos ügyvivője nem akar tovább várni, pár éven belül letenné a vörös bolygó első városának alapkövét.
Egymás után már a harmadik Csillaghajó-prototípus semmisült meg, amivel a SpaceX landolni akart.
Néhány napon belül ismét a magasba szállhat a Starship űrhajó újabb prototípusa, az ehhez szükséges legfontosabb tesztet ugyanis sikerült abszolválnia a SpaceX-nek.
Ezzel a rakétatípussal vinnének embert és rakományt a Holdra és a Marsra.
A Hold és a Mars meghódítására tervezett Csillaghajó (Starship) 12 500 méterig jutott egy szerdai teszt során, ám a visszaérkezés már nem volt ilyen sima.
A SpaceX 12 500 méteres magasságba küldte volna fel a Starship nevű űrhajóját, ám a Raptor hajtómű hibát jelzett, így az utolsó pillanatban lefújták a tesztet.
A Starship SN8 prototípusát kísérleti célból akár már november 30-án is felbocsáthatják. Az egységgel aztán le is szállnának.
Üzleti érdek, de akár a puszta segíteni akarás is vezérelheti a SpaceX-et, hogy az űripari vállalat is kivegye a részét a Föld kerül keringő űrszemét eltakarításában.
Jól sikerült a SpaceX legújabb tesztje, így most már lényegében szabad az út, hogy a sztratoszféra alsó határáig repüljön a Csillaghajó, amely embereket is visz majd a Marsra.
Néhány éven belül kész lehet az az újfajta űrhajó, amellyel távirányítással (vagyis hús-vér legénység nélkül) a Marsot is elérhetjük Elon Musk szerint.
Eredetileg 18 kilométeres magasságba szerette volna a SpaceX fellőni a Csillaghajó (Starship) névre keresztelt űrhajóját, ám Elon Musk Twitteren bejelentette: módosult a terv.