Reagált Kadirov atomfegyver bevetését szorgalmazó nyilatkozatára a Kreml
Korábban a csecsen vezető egy kisebb atomfegyver ukrajnai bevetését javasolta.
Korábban a csecsen vezető egy kisebb atomfegyver ukrajnai bevetését javasolta.
A Bloomberg újságírója egy amerikai think tank nyílt levele nyomán összefoglalta, miként reagálhat az Egyesült Államok elnöke, ha Vlagyimir Putyin tényleg ledob egy atombombát.
A korábbi orosz miniszterelnök annak látszatára sem ügyelt, hogy valódinak tűnjön a népszavazás, és nukleáris világháborúval fenyegetőzött.
Az ukrán elnök szerint nem lehet engedni az orosz fenyegetésnek, mert „Putyin holnap azt mondhatja, hogy Ukrajna mellett Lengyelország egy részét is akarjuk, különben atomfegyvereket fogunk bevetni”.
Az ukrán társadalom morálját vették célba, hogy a hátországot törjék meg az ellentámadás elején. Az ukrán ellentámadás közben azonban a Nyugat ismét az orosz atomtól retteg.
Sokan vélték úgy az ötvenes-hatvanas években, hogy nincs esély elkerülni a termonukleáris világháborút, amelybe az emberiség java bele fog pusztulni. 1962-ben, a kubai válság idején állt ehhez legközelebb a világ. A hadseregek világszerte harckészültségben várták a kataklizmát. A magyar katonák heteken át rohamsisakban aludtak. Százmilliók olvasták napról napra elszorult torokkal a fejleményeket. A szovjet blokk sajtójából senki sem tudhatta meg, mitől volt a helyzet annyira vészterhes.
Aljakszandr Lukasenka szerint a gépek átalakításáról egyeztettek az orosz elnökkel. Arra is figyelmeztetett, hogy katonai választ adnak, ha a Nyugat provokálja őket.
Milliók vagy akár milliárdok halnának éhen, lakhatatlanná válna a Föld jelentős része. Még akkor is bekövetkezne egy ilyen jégkorszak, ha korlátozott maradna az atomháború.
Több mint 10 milliárd dollárt költ az USA nukleáris arzenáljának korszerűsítésére, a kínaiak és az oroszok a nyomában. A Stockholmi Békekutató intézet szerint a leszerelés a múlt , a nukleáris verseny újrakezdődött.
Az atomhatalmak atomarzenáljaik korszerűsítésére fordított kiadásai 2021-ben mintegy 9 százalékkal, 82,4 milliárd dollárra, vagyis mintegy 31 568,5 milliárd forintra emelkedtek – derült ki az atomfegyverek betiltásáért küzdő ICAN nemzetközi civil kezdeményezés keddi jelentéséből.
Kim Dzsong Un az észak-koreai hadsereg megalakulásának 90. évfordulója alkalmából rendezett parádén azt mondta, az ország a „leggyorsabb ütemben” fejleszti nukleáris képességeit, valamint megfogadta, hogy növelni fogja az ország nukleáris arzenálját.
Sajtóinformációk szerint az Egyesült Államok nem nézi ölbe tett kézzel, hogy az oroszok atomfegyverrel fenyegetik a nyugati államokat, ha azok úgy döntenének, hogy Oroszország ellen vonulnak.
A háborús konfliktussal szembenéző Ukrajnában egyre többen gondolják úgy, hogy a Szovjetunió szétesésével súlyos hiba volt lemondani az ország területén lévő szovjet atomarzenálról.
A NATO főtitkára felszólította Oroszországot, hogy vonja ki erőit Ukrajna határairól. Eközben a fehérorosz elnök kijelentette: ha a nyugati országok részéről fenyegetés éri, kész atomfegyvereket fogadni országa területén.
A SpaceX első embere, Elon Musk szerint a Földet több olyan veszély is fenyegeti, amiket nem tudunk elhárítani. A megoldás: máshova kell menjünk.