Áll némi pénz a bankszámláján? Jól fialhat, de akad néhány feltétel
Az éves infláció szintjét jóval meghaladó akciós betéti kamatokkal igyekeznek magukhoz vonzani a lakossági számlákon pihenő szabad pénzeket a bankok.
Az éves infláció szintjét jóval meghaladó akciós betéti kamatokkal igyekeznek magukhoz vonzani a lakossági számlákon pihenő szabad pénzeket a bankok.
Július 1-től a 15 százalékos kamatadón felül 13 százalékos szociális hozzájárulási adó (szocho) is terheli majd a lakossági kamatjövedelmeket. Vagyis ekkortól a bankbetéteken keletkező bruttó hozam 28 százalékát veszi már el az állam adóként. A Bankmonitor szakértői megnézték, hogyan csökkenti a jelenleg elérhető legkedvezőbb bankbetétekkel elérhető nyereséget az új sarc, és mekkora kamat lenne szükséges ahhoz, hogy versenyezhessenek az adómentes állampapírokkal.
Mintha nem is egy országban működnének, akkora különbségek alakultak ki a bankok lekötött betétekre kínált kamatai között. Az egyik oldalon egy jó nagy nulla áll, míg a másikon már akár 10 százalékos kamat. A nagybankok többsége azonban még mindig azt üzeni a lekötési ajánlataival, hogy nem kell neki a pénz – derül ki a Bank360.hu összeállításából.
Ha nem is lihegnek még az infláció nyakába, messziről legalább már elkezdték követni a száguldó inflációt a betétek kamatai, amitől a lakosság is kedvet kapott valamelyest újra lekötni a pénzét. Ezzel egyelőre csak azt érik el a betétesek, hogy a bankban tartott pénzük nem veszít jobban az értékéből, mint eddig. A forintbetétek túlnyomó része azonban továbbra is szinte kamat nélkül értéktelenedik el egyre jobban a bankokban.
Meredeken emelkedett ősszel a vállalatok bankban tartott pénze. Decemberben valósággal felrobbantak a céges betétek. Ez ugyan januárban visszaállt, de még így is tízezer milliárd forintnál nagyobb az állomány. A cégeknek a bankok hajlandóak magasabb kamatot fizetni, mint a lakosságnak, így aztán a lekötött betétek összege is szépen hízik.
A platform elkezdte használni Magyarországon is az európai banki engedélyét.
Volt, aki nem tudott kártyájával vásárolni, illetve sokan csak észrevették, hogy csökkent a számlájukon a pénz.
A 2015 júniusában bevezetett tőkekorlátozásokon most ismét enyhítettek, és szeptemberben lehet, hogy az összeset eltörlik, ha a görög gazdaság helyzete megengedi ezt.
Szokatlanul heves reakciókat váltott ki olvasóinkból az a cikkünk, amelyben arról írtunk, hogy nő a lakosságnál lévő készpénz összege. Vagyis egyre több pénzt tartunk magunknál, a befőttesüvegben, a zoknis fiókban, vagy éppen a matracban. Megkérdeztük a szakértőket: szerintük van ennél jobb, biztonságos megoldás.
Nem mindenkinek az a célja, hogy magas hozamot érjen el nagy kockázattal, sokan vannak, akik inkább a biztonságot részesítik előnyben. Itt a választék.
A főnyereményt a részvényekkel lehetett megütni idén, mégis ez az egyik legkevésbé kedvelt befektetési forma. A Bankmonitor elemzése.
A teljes hazai népességnek a fele vagyontalannak minősíthető, miközben az igazán jelentős (70 millió forint feletti) vagyonnal rendelkezők aránya 5 százalék körül lehet Magyarországon – állítja a Társadalmi Riport 2016 című, frissen megjelent tanulmánykötetben Fábián Zoltán és Kolosi Tamás szociológus.
Soha nem látott mértéket öltött a lakosságnál lévő lekötetlen pénz, pedig háromszázalékos kamat mellett többet lehetett keresni, mint 8 százalékosnál. A kirakatban lévő kamat abszolút nagyságánál ugyanis fontosabb, hogy mennyivel haladja meg az infláció mértékét, azaz mennyivel nőhet a pénz valós értéke. A magyarok többsége azonban ezzel nem foglalkozik. A Bankmonitor.hu bebizonyítja, hogy érdemes lenne.