Több száz gyermekkereskedőre csaptak le Európa-szerte
Közel 60 ezer embert és 40 ezer oldalnyi iratot ellenőriztek a nagyszabású akció során.
Közel 60 ezer embert és 40 ezer oldalnyi iratot ellenőriztek a nagyszabású akció során.
A választók elutasították a javaslatot, hogy korlátozzák az uniós állampolgárok szabad munkavállalását az országukban.
Az egy évtizede hivatalba lépett, azóta kétszer újraválasztott Orbán-kormány a hatékony állam megteremtése jegyében levetette magáról a jogállami béklyókat, és saját ízlésére formálta Magyarországot. Sok fontos, s pár kevésbé jelentős, de nagyon is jellemző mutató felhasználásával készítettünk infografikát, hogy lássuk, mik a tények a sikerpropaganda mögött.
23,2 ezer magyar tért haza. Miközben sok ezren közben el is hagyták az országot.
A szigorú előírások betartásának fontosságára emlékeztette az amerikaiakat Donald Trump amerikai elnök a világjárványra vonatkozó intézkedéseket összehangoló kormányzati munkacsoport szokásos napi sajtókonferenciáján a Fehér Házban szerdán este. Egyben bejelentette, hogy aláírta a bevándorlást korlátozó rendeletet.
Ugyan most már az Egyesült Államokban van a legtöbb megbetegedés, az amerikai elnök szerint a bevándorlás felfüggesztése lassíthatja a vírus terjedését.
„Pünkösdhétfőn egy levegővételen belül a következő három mondatot hallottam: (aggódva, tárgyszerűen) Súlyos probléma ez a cigányság, szaporodnak nagyon; (eltűnődve, mintegy a megoldást keresve) Bár azt mondják, hamarabb meg is halnak; (hirtelen az órájára néz) Jesszusom, mennünk kell, lekéssük a déli misét” – idézte 2011-ben Esterházy Péter (egy ismerősét).
A kormány a döntés meghozatalakor külön tekintettel volt a Törökország felől elindult migránsáradatra, annak biztonsági és járványügyi kockázatára.
Milyen a nálunk dolgozó vendégmunkások sorsa? Mennyivel képzettebbek és fiatalabbak a magyaroknál? Mekkora bajt okoz, ha nem beszélnek magyarul? Milyen jövőképet akar az állam mutatni nekik? És egyáltalán: hányan vannak? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a Magyar Közgazdasági Társaság.
A miniszterelnök idei évértékelője minden erőlködés nélkül lett felejthető, minden eleménél azt érezhette hallgatósága, hogy „ezt már hallottam”, „ezt mintha már mondta volna.” Borítékolható volt, hogy egy kis szocialista rémkormányok-ozás után jönnek az elért, vélt vagy valós sikerek, Soros György mellett elrejt néhány humorbonbont is, ahogyan a honi ellenzék is megkapja a magáét. Nincs új a Várkert Bazár többszörösen átadott falai között. Innovációnak nyoma sincs, de nem is igényli tábora.
Inkább pozitívnak látjuk az ország helyzetét, az Európai Unióban a bevándorlást tartjuk az egyik legnagyobb problémának, a televízióból tájékozódunk és azt gondoljuk, fel tudjuk ismerni az álhíreket – derült ki az Eurobarometer felméréséből.
Kicsivel javult a helyzet, de még mindig sok a tennivaló a munkaerőpiacon.
Szír, egyiptomi, szudáni, palesztin, algír és marokkói állampolgárok jöttek.
Az Ausztriában élők közel ötöde nem ott született, a világ legélhetőbb városában ehhez képest is több, mint kétszeres a bevándorlók aránya.
Most lesz ideje az olasz kormánynak, hogy megváltoztassa a szabályokat, amelyeket még Matteo Salvini fogadtatott el.
Garantáltan csökkenni fog a bevándorlás, ha a konzervatívok hatalmon maradnak – ígérte a brit miniszterelnök.
A fideszes politikus szerint a 2015-ös menekültválsághoz hasonló a helyzet a magyar határon, a hivatalos számok azonban egészen mást mutatnak.