Sokkal egyszerűbb lesz az online vásárlás, nem kell számokat pötyögni, ígéri a Mastercard
Az online fizetés az elkövetkező években jelentősen megváltozhat, a felhasználóknak nem kell majd minden fizetéskor jelszavakat megadniuk.
Az online fizetés az elkövetkező években jelentősen megváltozhat, a felhasználóknak nem kell majd minden fizetéskor jelszavakat megadniuk.
Olyan adatokra bukkantak internetről vásárolt eszközökön kutatók, amelyek amerikai katonákra és segítőikre akár életveszélyesek is lehetnek illetéktelenek kezében. Pedig a biometrikus adatok megsemmisítése kifejezetten egyszerű lett volna.
A világ néhány repülőterén már most is működik az utasok ellenőrzését és becsekkolást segítő biometrikus azonosítás, amellyel a British Airways is előszeretettel kísérletezik.
Mármint azok, akiknek van biometrikus útlevelük - és egyéb megszorítások is érvényben vannak. Ennek ellenére óriási az érdeklődés - itt a tömeges ukrán beutazás ideje?
Ferencváros szervezett szurkolói csoportjai határozatlan ideig nem látogatják a mérkőzéseket az új stadionban, mert szerintük elfogadhatatlanok a beléptetésre vonatkozó intézkedések.
Úgy tűnik mindenki be akar szállni a biometrikus játékvezérlő-őrületbe.
A NETASQ egy európai hálózatbiztonsági eszközöket fejlesztő vállalat, amely világszerte több mint 40 országban és...
Manmohan Szingh indiai kormányfő kiosztotta az ország első tíz személyazonosító számát szerdán; Újdelhi a következő években minden lakosnak ilyen számot akar adni, miután felvette személyi adataikat, s ezzel egyben a világ legnagyobb személyazonosító internetes adatbázisát hozza létre.
Jó dolog az ízléses felület, és természetesen az sem hátrány, ha a rendszer nem „fagy ki alattunk” ötpercenként.
Többe kerül a jövő hét végétől az útlevél: az öt évre érvényes okmányért 25, a tíz évre szólóért negyven százalékkal kell majd többet fizetni, az illeték emelkedésének hivatalos magyarázata, hogy június 28-tól egy uniós rendelet szerint a biometrikus azonosítókat tartalmazó mikrocsippel ellátott okmányt kell kiadni - írja szombati számában a Népszabadság.
Az elmúlt hetekben egyre több forrásból érkeznek hírek a biometrikus azonosítással kapcsolatban. A Biometric Technology Today szaklap legutóbbi száma most egy görög projektről, a HUMABIO-ról számol be, amelynek kutatói azt hiszik: agymintákkal, szívritmussal is lehet minket azonosítani. A sofőrökről még az is árulkodik, hogyan ülnek autójukban - írja a Guardian.
Karunk lóbálásából képes bennünket azonosítani egy új fejlesztésű japán mobiltalálmány. Japán legnagyobb mobilszolgáltatója, a KDDI a tokiói technológiai egyetem kutatóival karöltve készítette el az új szisztémát, amelyhez csupán egy mozgásérzékelős mobilra van szükség.