Karlendítés alapján azonosít a japán mobil

Karunk lóbálásából képes bennünket azonosítani egy új fejlesztésű japán mobiltalálmány. Japán legnagyobb mobilszolgáltatója, a KDDI a tokiói technológiai egyetem kutatóival karöltve készítette el az új szisztémát, amelyhez csupán egy mozgásérzékelős mobilra van szükség.

  • hvg.hu hvg.hu
Karlendítés alapján azonosít a japán mobil


Az új megoldás azokat a mozdulokat elemzi, amelyeket a mobil érzékel, és ezeket összehasonlítja egy előre rögzített karlengetéssel - minderről a japán fejlesztők azt állítják, legalább annyira biztonságos azonosításra használni a módszert, mint bármely más biometrikus azonosítót.

Testünk egyes jellemzői, például a karhossz, az izomstruktúra vagy az, ahogyan a telefont kezünkben tartjuk, kimutathatóan tükröződik karmozgásunkban, így mindez számszerűsíthető, kimutatható és feldolgozható. Karunkat kifejezetten nehéz másképpen mozgatni, így hiába látjuk, hogy mások hogyan telefonálnak vagy mozgatják kezüket, ezt utánozni már nehéz.

A KDDI fejlesztői szerint az új azonosítórendszer arra is jó, hogy telefonunkban csak akkor láthassunk egy személyes adatokat tartalmazó mappát, ha bizonyos mozdulatot teszünk kezünkkel (miközben a telefont tartjuk), illetve bizonyos zárolt programokat is hasonló módszerrel indíthatunk el, írja a japán Nikkei BP.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.