Súlyos hibát találtak a Bluetoothban, a hívásait is lehallgathatják
Ismert gyártók eszközeiben találtak aggasztó biztonsági réseket, amelyekkel többféle támadást is végrehajthatnak a rosszindulatú felek.
Ismert gyártók eszközeiben találtak aggasztó biztonsági réseket, amelyekkel többféle támadást is végrehajthatnak a rosszindulatú felek.
Ezért érdemes mindig naprakészen tartani a böngészőt: a Chrome egyik sebezhetősége köré már egy komplett, nagyon veszélyes támadási módszert is kidolgoztak a hackerek, mellyel minden adatot ellophattak a gépéről.
Ötezer dollárt, vagyis mintegy 1,7 millió forintot kapott a Google-től az a független kiberbiztonsági szakember, aki rájött arra, hogyan lehet szinte bármelyik Google-felhasználó telefonszámát ellopni.
Fontos frissítést adott ki a Qualcomm, hamarosan az ön készülékén is megjelenhet – már amennyiben az adott gyártó kiadja azt.
Komoly veszély leselkedik a felhasználókra a Google Chrome-ban, de jó hír, hogy egy kattintással orvosolható.
Érdemes mihamarabb frissíteni az androidos készülékeket, ugyanis több tucat biztonsági hibát javított a Google.
Összesen 23 hiba volt az Apple több rendszerében is, de a jó hír, hogy már befutott a javítás – csak telepíteni kell.
Egy biztonsági rés miatt veszélyes fájlokkal fertőzhetik meg a felhasználók eszközeit a támadók, érdemes mihamarabb telepíteni az elérhető WhatsApp-frissítést.
Komoly fiaskó a biztonságot gyakran hangsúlyozó Apple-nél: hosszú időn át egy nem biztonságos protokollon keresztül bonyolított hálózati kapcsolatot a cég új jelszókezelő appja, ami alapot biztosíthatott adathalász támadásokhoz is.
Ritkán találnak olyan súlyos hibát, mint amire két spanyol kutató bukkant. A kiaknázásával gyakorlatilag minden veszélyben lehet, ami egy hálózaton van a sebezhető eszközzel.
Távoli kódfuttatást és a készülékek feloldását is lehetővé tették az Android frissen javított sebezhetőségei.
A kutatók szerint évekbe is telhet annak a hibának a javítása, ami csaknem valamennyi Apple eszközt érint.
Felhasználói adatok is hozzáférhetők voltak a DeepSeek védtelenül hagyott adatbázisában, mutattak rá a Wiz Research kutatói.
Az Apple gyakran emeli ki a termékei biztonságát, a biztonsági kutatók pedig azt, hogy ez hány sebből vérzik. Most a szinte összes termékükön ott lévő USB-C csatlakozó vezérlőjében bukkantak egy sebezhetőségre.
Megéri hibák után kutatni a Facebookban, a Meta ugyanis busás pénzjutalmat ad azoknak, akik találnak egyet, és jelzik is.
Súlyos sérülékenységet találtak a D-Link egyik hálózati eszközében, ráadásul a gyártó már nem is kiadni hozzá hibajavító frissítést.
Veszélyes használni a D-Link egyik routerét több biztonsági rés miatt – ráadásul a gyártó nem is fogja már foltozni a wifi szoftverét.
A Chrome böngészőben talált hibáért, valamint egy erről készült részletes jelentésért mostantól több mint a dupláját fizeti a Google.
Felszámolja a busás pénzjutalommal kecsegtető hibavadász programját a Google, mely a Play Áruház kínálatát volt hivatott biztonságosabbá tenni.
A telefonok frissítése fontos, ugyanis a gyártók sok esetben veszélyes biztonsági réseket foltoznak be. A Samsung esetében sincs ez másképp, egy minapi frissítés pedig annyira fontos ebből a szempontból, hogy még az amerikai kormány is erősen ajánlja.