Sosincs lefagyás az okosúton, már Magyarországon is van egy ilyen szakasz
A rendszer teljesen automatikusan végzi a dolgát, végeredményképp pedig garantáltan csúszásmentes útburkolatot kapunk.
A rendszer teljesen automatikusan végzi a dolgát, végeredményképp pedig garantáltan csúszásmentes útburkolatot kapunk.
Végre csúcsra hághat a kényelem és a praktikum. Se pénztárca, se bankkártya, se zsebből előhalászott ringyes-rongyos címletek. Csak fogja kedvenc okostelefonját, és fizessen olyan egyszerűen és sikkesen, ahogyan azt megálmodtuk, amikor a jövő mindennapi vívmányaira gondoltunk.
Az útra minden körülmények mellett nagyon oda kell figyelni, mutatjuk, hogy miért.
Kicsit olyan ez, mint egy puzzle, melynek egyes részleteit nem sikerült hibátlanul kirakni. De persze van mód az újrapróbálkozásra.
Szünetet rendeltek el Simicskó István hétfői előadásának idejére a Miskolci Egyetemen, és több kar diákjának figyelmét felhívták arra, vegyenek részt a miniszter előadásán, ha pont órájuk lenne abban az időben.
Ez a felvétel kiválóan ábrázolja, hogy milyen az igazi balkáni találékonyság. Szegény ember vízzel főz, vagy azzal, ami éppen kéznél van.
Nagyjából sejtjük, hogy mi lehetett a sofőr elképzelése, de ettől még a cél nem szentesíti az eszközt.
Egy amerikai biztonsági cég lávalámpákban vélte megtalálni az igazán megbízható titkosítás kulcsát.
A víz nem drága, rengeteg rendelkezésünkre áll belőle, hát használjuk fel az autók biztonságának növelésére – gondolták az amerikaiak.
A londoni Heathrow repülőtér biztonsági intézkedéseinek legféltettebb titkait tartalmazta az a számítógépes külső adathordozó eszköz, amelyet egy észak-londoni utcán találtak.
A rendőrség minden ősszel elmondja, mire kell figyelni az autósoknak az utakon, most azonban egy szemléletes ábrát is készítettek róla.
Ha azt hittük, hogy az autókba egyszerűen már nem lehet több légzsákot szerelni, akkor bizony tévedtünk.
Kőbányán, egy világszínvonalú laboratóriumban jártunk, ahol azt vizsgálják: milyen, az egészségünkre káros anyagokat tartalmazhatnak a ruháink? És ahol azt is megtudtuk, mi a baj a koptatott farmerekkel.
A brit Economist 60 városról készített listát a személyes-, a digitális-, az egészségügyi- és az infrastrukturális biztonságot vizsgálva. Az első ötben hiába keresnénk európai települést. De az Egyesült Államok is kimaradt az első tízből.
Jövő májusban vezetik be az uniós adatvédelmi rendeletet, amely gigantikus bírsággal sújtja majd a személyes adatokat helytelenül kezelő cégeket.
Jó tudni, hogy ezekben az új autókban igen jó eséllyel túl lehet élni akár egy komolyabb csattanást is.
A Facebook az iPhone X-ben megjelent arcfelismerő funkcióhoz hasonlót fejlesztett. Már javában tesztelik is.
Az amerikai édesanya saját Facebook-oldalára posztolta azt a fotót, amit az elszenvedett súlyos baleset után készített.
Ma már nemcsak a számítógépeinket és telefonjainkat, hanem a járműveinket is félthetjük a kibertámadásoktól.
A biztonsági kutatók által felvázolt egydolláros MacBook ugyan szélsőséges eset, de jól mutatja a POS (Point of Sale) rendszerek sebezhetőségét.