Megbüntette az MNB Tiborcz biztosítóját
Nem elég jól kezelte az ügyfélpanaszokat a Wáberer Biztosító, és a kgfb-ről sem mindig adott megfelelő tájékoztatást.
Nem elég jól kezelte az ügyfélpanaszokat a Wáberer Biztosító, és a kgfb-ről sem mindig adott megfelelő tájékoztatást.
Amikor valamilyen ügyet szeretnénk elintézni, az emberek zömének még mindig a hosszú várakozás és a bonyolult ügymenet jut eszébe. De valóban csak így működhet a hivatali gépezet a digitalizáció és az AI korában? Egy nap akár órákat is eltölthetünk a közösségi oldalakon, állandóan a kezünkben van a telefonunk, mégsem merünk mindent azon szervezni. Hogy mi állhat emögött, és milyen jövő várhat ránk, arról Kanicsár Ádám közösségimédia-szakértővel beszélgettünk.
Jó eséllyel veszít az állam azon, ha pár hónapos tulajdonlás után a nyílt piacon adja el a Posta biztosítók többségét. Kormányközeli potentátok viszont nyerhetnek.
A kisebbségben állami tulajdonban lévő Alfa biztosítótársaság az eddigi szolgáltatásit megtartva igyekszik elődje, az Aegon ismertségét és piaci pozícióját megerősíteni. Erről minden felületen kampány zúdul a meglévő és megcélzott ügyfélkörre, akik a cég által rendelt kutatás szerint nem mondhatók kirívóan optimistának, ha a pénzügyi kilátásaikról van szó.
Csak ez a biztosítás fedezi a lopáskárokból, elemi vagy személyi hibákból adódó sérüléseket, de utolérte az infláció.
Forintra annyit kért a most nyertesnek kihirdetett biztosító a rendvédelmi dolgozók élet- és balesetbiztosításáért, mint az előző tenderen, ami azért lett eredménytelen, mert nem volt elég pénze a belügyi tárcának. Így némi sunnyogás és egy barkácsmegoldás elvetése után Mészáros Lőrinc-közeli biztosítása lesz 77 ezer embernek, köztük rendőröknek, tűzoltóknak.
Vagy szereztek pénzt, vagy azt várják, hogy kevésbé lesznek mohók a biztosítók, mint az előző tendernél. Nemrég még a tárca azt tervezte, hogy közvetlenül fizet majd kár esetén, mert nem volt annyi pénze, hogy megújíthassa a rendvédelmisek élet- és balesetbiztosítását.
Nem kötött a Belügyminisztérium biztosítást a tűzoltókra és rendőrökre, mert nem volt rá pénz; megvette az MCC a Librit; Soros György a fiára hagyta a pénzügyi birodalmának vezetését. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A Belügyminisztérium helyettes államtitkára megígérte, hogy rendvédelmi dolgozó nem marad biztosítás nélkül, a tárca külső cég bevonása nélkül, maga rendezi az élet- és balesetbiztosításokat. A Magyar Rendvédelmi Kar elnöke a hvg.hu-nak azt mondta, a lényeg a részletekben lesz, ezeket majd most dolgozzák ki.
Több tízezer rendőr, tűzoltó és más rendvédelmis dolgozó, miközben akár az életét is kockáztatta, két hónapig kétségek közt volt: nem tudhatta, van-e biztosítása. Kiderült, hogy nincs, mert a biztosítás drágult, az emelt díjra pedig nem volt pénze az államnak. A Belügyminisztérium végül egy “házilagos” megoldással állt elő, amiről ma tárgyalnak a tárcánál.
Az eddiginél jóval drágábban tudta volna csak megújítani a Belügyminisztérium például a tűzoltókra vonatkozó élet- és balesetbiztosítást, de ennyi pénze nem volt. Így nem kötnek új biztosítást, hanem a tárca közvetlenül fizet majd kár esetén az állomány tagjainak.
Ha egy tűzoltó munka közben most sérül vagy hal meg, nem jogosult biztosítási sérelemdíjra, mivel áprilisban megszűnt a tűzoltók csoportos baleset- és életbiztosítása.
Sőt, ha az olasz parlament elfogadja a törvényjavaslatot, akkor minden biciklista köteles lesz közúton sisakot viselni, és biztosítást is kötni.
Az észak-koreai hajók éveken át egy brit cég, a DGS Marine biztosítási szerződései segítségével szállíthattak gond nélkül árut külföldi kikötőkbe. Úgy tűnik, a cég más szankciók alatt álló országokat is segített ebben.
Egyszerűsödik a kárügyintézés például olyan esetben, amikor egy külföldi baleset esetén a másik fél biztosítója nem tudna fizetni.
Mennyire vagyunk tudatosak mi, magyarok az öngondoskodás terén? Milyen mértékben változtatott a covid az egészséggel kapcsolatos gondolkodásunkon? Vajon a jövőben nagyobb szerepet fog kapni Magyarországon az egészségbiztosítás? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk a Generali személybiztosítási üzletágának vezetőjével, Schaub Erikával.
Kilenc kárigényt rendeztek már a közül a 80 közül, amelyek márciusi porvihar okozta tömegbaleset nyomán érkeztek be a biztosítókhoz.
Nyugati szomszédunknál magánkézben van a helikopteres mentés, a szolgáltatók olykor indokolatlan esetben is így viszik le az embereket a hegyről – de a költségek a mostani síszezonban alapból is emelkedtek. Közben az infláció a síbiztosításokat is elérte, átlagosan 50 ezer forinttal többet fizetnek a bajba jutottaknak a biztosítók, mint egy évvel ezelőtt.
Azoknak fognak fizetni a biztosítók, akiknek volt legalább kötelező biztosításuk és vétlennek bizonyulnak, a felelősség megállapítása azonban hónapokba fog telni a szombati tömegbaleset ügyében. A Magyar Biztosítók szövetsége ezért aktiválta a tömeges kárrendezési szabályozását, ami révén még a vizsgálatok lezárulta előtt kártérítési előleget fizetnek az azt igénylő érintetteknek. Azokkal, akiknek a vizsgálat végén mégis felmerül a felelőssége, utólag fognak elszámolni.
Ennek értelmében a szervezet nem köthet újabb szerződéseket.