A Bankholdingból mazsoláznak Mészáros Lőrinc biztosítási érdekeltségei
A felcsúti milliárdos cégeinek az a biztosításiszerződés-állomány kell, amely a Budapest Bank és a BNP Paribas-csoport együttműködésében jött létre.
A felcsúti milliárdos cégeinek az a biztosításiszerződés-állomány kell, amely a Budapest Bank és a BNP Paribas-csoport együttműködésében jött létre.
Az utasbiztosítások közel kétharmada tengerparti nyaralásra szólt júniusban. A magyarok legnépszerűbb úti célja Horvátország, Olaszország a második helyre szorult vissza, a harmadik Görögország – derül ki a Bank360.hu adataiból.
Leggyorsabban a szerencsétlenségben megsérült autók tulajdonosai juthatnak kártérítéshez, persze csak akkor, ha volt cascójuk.
Az elmúlt napokban attól volt hangos a sajtó főként külföldön, de azért itthon is, hogy Európa több repülőterén is irdatlan káosz uralkodik, az utasok órákat állnak sorban, tömegével késik le a gépeiket, és már az is jó, ha a járat kisebb-nagyobb késéssel el tud indulni. De jár-e bármilyen kártérítés ilyen esetben az utasoknak, kiterjed-e erre az utasbiztosítás?
Az idei első negyedévben sem volt drágább kötelező biztosítás, mint egy éve, miközben a kárkifizetések kiugróan megnőttek. Igaz, volt mire nem emelniük a biztosítóknak, mert korábban az MNB szerint túlárazottak voltak a kgfb-k.
A biztosító nem fizet, a BKV-nak kell a számlát állnia.
27 ezer bejelentés érkezett a szélkárok miatt.
A Generalihoz már most több száz bejelentés érkezett, de a társaság ennél többre számít.
A magyarok kedvenc külföldi síterepein enyhülnek a korlátozások, ami azokat is utazásra ösztönözhet, akik eddig még nem akartak belevágni. Összegyűjtöttük, hogy milyen lehetőségeket kínálnak a téli sportolás mellé a biztosítók, és hogyan fedezik a koronavírussal kapcsolatos megbetegedéseket.
Az állam kisebbségi tulajdonosként száll be az üzletbe.
A biztosítók szövetsége szerint egyre több olyan megkeresést kapnak, hogy lejárt okmányok esetén nem akarnak fizetni biztosítók.
Drága mulatság lehet a kötelező biztosítás annak az autósnak, aki elfelejti befizetni az éves díjat, vagy a fordulónapra felmondott szerződés helyett nem köt időben újat. Extra pénzt kell fizetnie a biztosítónak, kivonhatják a forgalomból a kocsiját, és ha balesetet okoz, állhatja a vétlen autós minden kárát.
A díjcsökkenés okát a budapesti személyautók átlagdíjának 11 százalékos esésével és a fővároson kívüli díjszint stagnálásával magyarázza az MNB.
Egy repülőjárat törlése nemcsak bosszantó, de még pénzt is bukhatunk miatta, például ha lemaradunk egy már előre kifizetett programról. A kellemetlen helyzetet ott helyben megoldani nem tudja, de kompenzálhatja egy utasbiztosítás, így kiegészíthetjük a légitársaságtól kapott visszatérítést is. A Bank360.hu elemzői összefoglaltak minden tudnivalót, amire egy esetleges járattörlés vagy több órás késés során szükségünk lehet.
Legyen szó kisebb üvegkárról vagy egy óriási csőtörésről, egyiket sem szeretnénk, hogy megtörténjen velünk. Videós anyagunkban olyan emberekkel beszélgettünk, akiknek az utóbbi időben keletkezett lakáskára, de egy dolog közös a történetükben – megtanulták, hogy jó, ha nem éri őket váratlanul, ha megtörténik a baj. Szakértőnket pedig arról kérdeztük, hogyha mégis megtörténik a legrosszabb, akkor – a megfelelő dokumentumok, illetve fotók feltöltésével – hogyan lehet könnyen, gyorsan és online bejelenteni a kárt, és nyomon követni egy-egy ilyen folyamat alakulását a nap 24 órájában.
Annak ellenére is hosszú lehet a felelősség bizonyítása, hogy videó készült a balesetről.
Az elmúlt nagyjából nyolc évben megszokhatta a konkurencia, hogy a magyar piacon már ebben az üzletágban sincs érdemi verseny.
Még egy hétig lehet felmondani az évfordulós kötelezőt.
Nagyot csökkent a bejelentett közlekedési káresetek száma a járvány kezdete óta, ezért a biztosítás áremelkedése is lassulhat, vagy akár olcsóbbá is válhat a kgfb.
A kötelező biztosítás díja számos tényezőtől függ, többek között attól is, hol, pontosabban melyik településen használjuk az autót. A Bank360 elemzői megnézték, mennyibe kerülnek a kötelező biztosítások az ország négy különböző településén: egy községben, egy megyeszékhelyen, a fővárosi agglomerációban és Budapesten. A biztosított lakcímétől függően a különbség akár több tízezer forint is lehet.