Besokallt a YouTube, mindenkit érintő változások jönnek
Megváltoztatja az egyik irányelvét a Google videómegosztója, és ez gyökerestül felforgathatja a YouTube-ot – de valószínűleg a jó irányba mozdítja el a platformot.
Megváltoztatja az egyik irányelvét a Google videómegosztója, és ez gyökerestül felforgathatja a YouTube-ot – de valószínűleg a jó irányba mozdítja el a platformot.
Megszólalt a Facebook és az Instagram, illetve a szolgáltatásokat összefogó Meta működését is figyelő testület, az Oversight Board, és kijelentette: a cég nem tesz eleget a saját szabályainak betartásáért a csalások megelőzése terén.
A fizetési adatokra utaznak egy új, elsősorban youtube-os tartalomgyártóknak címzett átveréssel.
A videót az „ÉLJEN SOKÁ AZ IGAZI KIRÁLY” felirat kíséri.
Döbbenetes eredményre jutott egy friss kutatás: az emberek csupán 0,1 százaléka tudja megállapítani egy képről vagy videóról, hogy az valódi, vagy a mesterséges intelligenciával generált deepfake.
Emmanuel Macron francia elnök X- és Instagram-fiókjában is megjelent egy videó, amivel kapcsolatban a követői először azt gondolták, hogy feltörték a profilokat.
Bárki letöltheti és ingyenesen használhatja a Hiya amerikai vállalat Chrome-bővítményét, amely néhány másodperc után képes megmondani, ha egy videóban látható személy hangját a mesterséges intelligencia hozta létre.
A mesterséges intelligencia elterjedése igazi kihívássá tette a hamisított képek felismerését. A nagy technológiai cégek már próbálnak tenni ez ügyben, és azzal, hogy a Google is csatlakozott hozzájuk, magas szintű védelmet kapnak a felhasználók.
A YouTube szerint 2025 elején indulhatnak el azok a funkciók, amelyek vasszigorral csapnak majd le azokra a tartalmakra, amelyek készítői visszaélnek mások arcmásával vagy hangjával.
A Wednesday sztárja a mesterséges intelligencia negatív oldalával kapcsolatos személyes tapasztalatairól számolt be.
Mostantól panaszt nyújthat be a YouTube-nak, ha úgy érzi, visszaéltek a képmásával, és egy mesterséges intelligenciával generált deepfake-videóban szerepel az arca vagy a hangja. Van azonban néhány kritérium.
Beszélünk róla, de talán még mindig nem eleget. A mesterséges intelligencia korában a deepfake-képek és -videók több mint 90 százaléka pornótartalom, szereplőik túlnyomórészt pedig olyan nők és lányok, akiket nem kérdeztek meg arról, akarják-e, hogy az arcuk egy pornófelvételen szerepeljen. Az RTL+-on most bemutatott Egy másik test című dokumentumfilmet a saját jól felfogott érdekünk végignézni.
Gyorsan kikerülhet a Play Áruház kínálatából az az alkalmazás, mely nem tesz eleget a Google szigorú mesterségesintelligencia-szabályainak. A fő cél a deepfake és erőszakos tartalmakat létrehozására képes MI-appok kiszorítása.
Az Egyesült Királyságban törvény fogja büntetni, ha valaki deepfake pornót készít egy másik ember arcával. Az igazán szigorú büntetés akkor jár majd, ha valaki meg is osztja azt.
Egy hangfelvétel köré csak egy állóképet kell mellékelni a Google új modelljének, a Vloggernek, és az el is készíti a videót, melyen úgy tűnik, mintha az adott személy tényleg beszélne.
„Megbecstelenítésnek érzem” – ezt nyilatkozta a Channel 4 News újságírója, amikor megpillantotta saját magának a mesterséges intelligenciával manipulált verzióját egy pornográf felvételen. Körülbelül négyezer híres ember, köztük 250 brit celeb érezheti most hozzá hasonlóan magát.
Egyre kifinomultabb módszerekkel próbálják átverni az embereket a csalók, már teljes videókonferenciákat tudnak tartani ismerősnek tűnő arcokkal – így akár cégek munkatársait is megvezetve. Egy ilyen esetben most kilencmilliárd forintnak megfelelő 200 millió hongkongi dollár került illetéktelen kezekbe.
Az elmúlt hónapban több mint száz fizetett, a brit miniszterelnököt hamisan megszemélyesítő hirdetés bukkant fel a közösségi platformon, egy friss kutatás szerint.
Another body (Egy másik test) - ezzel a címmel készített díjnyertes dokumentumfilmet Sophie Compton brit filmrendezőnő, aki a CNN-nek írta meg tapasztalatait erről a furcsa bizniszről, amely különösen a nők számára jelent súlyos csapást, másoknak viszont jó üzletet.
Az Nvidia Eye Contact funkciója a mesterséges intelligenciára támaszkodva készít egy „mesterséges szemet” a kamera előtt ülőnek, így olyan, mintha az illető tartaná a szemkontaktust a kamerával.