szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A YouTube szerint 2025 elején indulhatnak el azok a funkciók, amelyek vasszigorral csapnak majd le azokra a tartalmakra, amelyek készítői visszaélnek mások arcmásával vagy hangjával.

Több eszközt is fejleszt a YouTube, amivel a tervek szerint a művészeket és a tartalomgyártókat védenék meg attól, hogy a képmásukat jogosulatlanul használja fel valaki. A cég közlése szerint a fejlesztés kísérleti jelleggel 2025 elején indul majd el: a rendszert arra képzik ki, hogy felismerje a mesterséges intelligenciával generált tartalmakat, amelyekben illetéktelenül szerepel arcképe és/vagy hangja.

A YouTube közlése szerint a fejlett rendszer lehetővé teszik az alkotók, színészek, zenészek és sportolók számára, hogy megtalálják a róluk készült deepfake-tartalmakat, majd ők maguk dönthetik el, hogy mi történjen az adott videóval. Mindez lehetővé teszi, hogy elválasszák például a paródiát, vagy a rajongók által készített tartalmakat azoktól, amelyek valamilyen negatív célt szolgálnak. Ilyen lehet az, amikor egy ismert színész arcát és hangját arra használják fel hackerek, hogy adományt gyűjtsenek, de a rászorulók helyett ők teszik zsebre a pénzt.

A YouTube egyelőre nem közölte, pontosan mikor indítja el az eszközét.

Nagy változás jön a YouTube-ra, a magyar fiatalokat is megvédi a platform

A YouTube világszerte módosítja a tartalmakat ajánló algoritmusát, hogy a megvédje a tizenévesek formálódó énképét.

A mesterséges intelligencia által generált ének felismerésére szolgáló algoritmust a YouTube a Content ID rendszerébe építi be, így azt már akkor elkezdi kiszűrni, amikor a készítő megpróbálja azt feltölteni a platformra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!