Kielemzi a menstruációt az új egészségügyi betét, életet menthet a fejlesztés
Svájci kutatók olyan tesztet fejlesztettek, ami a menstruációs vér összetételét elemzi ki, így akár a daganatos megbetegedés is kimutatható.
Svájci kutatók olyan tesztet fejlesztettek, ami a menstruációs vér összetételét elemzi ki, így akár a daganatos megbetegedés is kimutatható.
Amerikai kutatók egy érzékelővel ellátott speciális fogselymet készítettek, ami képes kimutatni a nyálból az ember kortizol szintjét – ami a stressz mértékére utal. Ha átalakítják, a rák kimutatására is alkalmas lehet.
Brit kutatók egy olyan újfajta tesztet fejlesztettek ki, melynek gyorsasága életmentő lehet a betegek számára.
Vannak olyan akut fertőzések, amelyeknél a kórokozók gyors azonosítása dönthet az életben maradásról. Áttörést jelenthet az ilyen esetek diagnosztizálásában dél-koreai kutatók új módszere. Technológiájuk igen rövid idő alatt közel százszázalékos pontossággal képes a patogén mikrobák azonosítására.
Az amerikai TIME magazin idén is összeállította az év 200 legjobb találmányának listáját. Ezekből most azokat mutatjuk be, melyek az egészsége otthoni ellenőrzését és megőrzését segítik.
Kanadai kutatók egy hangalapú diagnosztikai eszközt fejlesztenek, hogy azok is meg tudják mérni a vérnyomásukat, akiknek ez a hagyományos módszerekkel nem kényelmes vagy nem is kivitelezhető.
Kutatók szerint egy új orvostechnikai eszköz akár a 2 milliméteres emlődaganatot is észre tudja venni, így rendkívül korán meg lehet kezdeni az érintettek kezelését. A készülék klinikai kipróbálása most következik.
Különleges, lenyelhető kapszulát fejlesztettek az MIT kutatói – azonban ezúttal nem gyógyszerről van szó, hanem egy olyan eszközről, ami a gyomor-bél traktusból tud különböző létfontosságú életjeleket monitorozni. Ilyen lehet egyebek mellett a pulzusszám, valamint a légzési mintázat figyelése is.
Az Indianai Egyetem kutatóinak köszönhetően a jövőben egy egyszerű vérvétel után is meg lehet majd állapítani, ki mennyire szorong, és milyen típusú terápia lenne számára a legmegfelelőbb.
A Sydney-i Műszaki Egyetem (UTS) mérnökei piacra dobnák azt a készüléket, ami a tumorsejt anyagcseréjére figyelve képes azt azonosítani a vérmintában. A találmány milliók életét mentheti meg.
Az iKnife nevű sebészkés korábban már több daganattípusnál bizonyított, és most a méhrákos sejtek azonosításában is jeleskedett.
Amerikai és norvég kutatóknak sikerült egy olyan technológiát létrehozniuk, ami megalapozhatja a diagnosztikai eszközök új korát.
Az elmúlt hetekben több olyan műtétet is végeztek az orvosok a Semmelweis Egyetemen, amely az eddiginél pontosabb beavatkozást tesz lehetővé.
A mesterséges intelligenciával működő szoftver a tüdőrák korai felismerésében segíti a szakembereket. Még tesztelik, de jövőre már a betegellátásában is elkezdhetik használni.
A jövőben egy egyszerű vérvétel után is ki lehetne mutatni akár a rák korai stádiumát is.
A vizeletürítés megfigyelésére készített Audioflow egyelőre csak hangszigetelt környezetben működik, de már dolgoznak a fejlesztők az általánosan használható változaton.
Lassan Guinness-rekordot dönt a budapesti Szent János Kórház félmilliárd forintos MR-készüléke, mivel a képalkotó diagnosztikában létfontosságú berendezés 2019 óta rendelkezésre áll, de azóta beüzemelés nélkül egy teremben porosodik. Az MR-vizsgálatra váró betegeket pedig addig is máshova szállítják.
Olyan mesterséges intelligenciát fejlesztettek ki britek, amely hatékonyan segítheti a daganatos megbetegedések korai felismerését, ezzel pedig növelheti a betegek túlélési esélyeit.
A koronavírus elleni új diagnosztikai és terápiás, illetve megelőző eljárások kifejlesztésére nyert el támogatást a Semmelweis Egyetem.
Az okostelefonokon elérhető diagnosztikai eszközök egy új, modernebb változata lehet a Binah.ai fejlesztése. A segítségével szinte pillanatok alatt ellenőrizhető a felhasználó egészségügyi állapota.