Orbán a Direkt36 dokumentumfilmjéről: „Az igazság az, amit mondok”
Még a családi ebédnél sem beszél gazdasági ügyekről a miniszterelnök, majd Orbán Ráhel kijelentésére emlékeztetően közölte, hogy ő is a saját lábán áll.
Még a családi ebédnél sem beszél gazdasági ügyekről a miniszterelnök, majd Orbán Ráhel kijelentésére emlékeztetően közölte, hogy ő is a saját lábán áll.
Nem egyszerűen egy fotelből nézendő tévésorozat: A dinasztia a kisemmizésünk történetét mutatja be – a nemzet lerablását. Az efelett érzett erkölcsi felháborodásunk azonban semmire sem elég. Sükösd Miklós véleménycikke.
A nepotizmus mintapéldája volt, ahogyan a 250 éve született Napóleon Bonaparte kontinensszerte a kulcspozíciókba helyezgette a családtagjait és legközelebbi harcostársait. A kedvezményezettek közül kevesen nőttek fel a feladathoz, egyedül fogadott fia lett dinasztiaalapító.
Vannak családok, ahol több generáción át ugyanazt a hivatást választják, és olyanok is, ahol a gyerek a szülő meg nem valósított karrierálmát futja be. Mi lehet az előnye és a hátránya az ilyen pályaválasztásnak?
Miközben a japánoknál evidencia, hogy terápia nélkül nem úszható meg a generációváltás a családi cég vezetésében, nálunk még az is ritka, hogy a leköszönő vezér elfogadja: az ő életében is törést jelenthet a stafétabot átadása.
Negyedmilliárd eurós bírság 556 millió eurós adócsalásért. Ennyit kért az ügyész Franciaországban a dúsgazdag műkereskedő ügyében. Ezen kívül négy évet börtönben kellene töltenie Guy Wildensteinnek, aki jelenleg egy 125 millió dolláros luxuslakásban él New Yorkban.
Kialakulóban vannak Magyarországon is a politikusdinasztiák, amelyekben generációról generációra száll a közéleti sikerhez szükséges tudás, ismertség, kapcsolatrendszer. A mai demokráciákban gyakori jelenség nem is olyan idegen a magyar hagyományoktól, mint elsőre gondolnánk.
Egy friss - és látszólag meghökkentő - tanulmány szerint a kínai történelemre nagyobb hatással volt a klímaváltozás, mint a feudalizmus vagy az osztályharc. Mindez nem is egészen meglepő, hiszen már a marxista teoretikusok egyik nagy problémája is az "ázsiai termelési mód" beillesztése volt a klasszikus osztályharcos elméletbe. Most azonban egészen új megközelítésből vizsgálta egy tudóscsoport a hatalmas ország történetét - írja a Discovery News.