Beidézi a román diszkriminációellenes tanács Orbán Viktort
A tusványosi beszéde miatt jelentette fel a Nemzeti Liberális Párt képviselője.
A tusványosi beszéde miatt jelentette fel a Nemzeti Liberális Párt képviselője.
Thierry Breton biztos szerint diszkriminatív, és az uniós irányvonalakkal össze nem egyeztethető, hogy csak a magyar rendszámtáblás járművek tankolhatnak olcsóbban a magyarországi kutakon. Ha a magyar kormány nem függeszti fel az intézkedést, bírósági eljárás és pénzbüntetés is jöhet.
Az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága szakértőket hallgatott meg a rendőri erőszak témájában. A szakértői vélemények nem szívderítőek: a kisebbségek tagjait gyakran éri rendőrségi diszkrimináció, és nem is bíznak benne, hogy a hatóságok segítenek, ha bűncselekmény áldozatává válnak.
Cikkünkben végigvesszük, milyen diszkriminációs attitűdöt hordozhat magában a dohányzás jelensége társadalmunkban. Dohányos, illetve nemdohányos felnőtteket kérdeztünk, érte-e őket pozitív vagy negatív megkülönböztetés amiatt, mert cigarettáznak vagy éppen azért, mert nem.
Megvétózta a magyar és a lengyel kormány az EU gyermekjogi stratégiáját. Varga Judit igazságügyi miniszter szerint a stratégia azt a célt szolgálja, hogy LMBTQ-aktivistákat engedjenek be az iskolába. A dokumentumban egyébként nincs ilyesmiről szó.
A roma származás kevésbé, a társadalmi helyzet és az iskolázottság annál jobban befolyásolja a hivatali ügyintézés sikerét – derül ki egy friss kutatásból.
A homofóbtörvény és egy mesekönyv megbüntetése miatt is jogsértési eljárás indult Magyarországgal szemben – jelentették be Brüsszelben, az Európai Bizottság sajtótájékoztatóján.
Július 1-jétől Szlovénia veszi át az EU soros elnökségét Portugáliától. Az ünnepélyes ceremónián is szóba került Orbán Viktor. Ursula von der Leyen bejelentette, hogy várhatóan kötelezettségszegési eljárást indítanak a homofóbtörvénnyel kapcsolatban.
Szokatlanul kemény bírálatokat kapott Orbán Viktor az uniós csúcson a homofóbtörvényről, többen is különböző formában elmondták neki, hogy "kívül tágasabb". A magyar miniszterelnököt csak két kollégája vette védelmébe.
António Guterres nem ítélte el egyértelműen a magyar törvényt, de azért utalt arra, mi az álláspontja.
A ma kezdődő két napos uniós csúcstalálkozó eredetileg nem tűnt izgalmasnak, fontos döntések nem várhatók, ami feszültséget hozhat és minden bizonnyal hoz is, az a magyar parlament által elfogadott, a melegeket kirekesztő jogszabály. 16 tagállam vezetője nyilatkozatban ítéli el a szexuális alapon történő kirekesztést.
Nincs sok esélye a magyar kormánynak a jogvitában, miután a Bizottság rámutatott: a melegellenes törvény nemcsak az alapvető jogokat, hanem az EU lényegét, a belső piac szabad működését sérti.
Bár a téma a csütörtök-pénteki uniós csúcs előkészítése volt, mégis olyan kérdésben nyilvánítottak véleményt a legtöbben, amely egyelőre nem is szerepel az állam- és kormányfők értekezletének hivatalos napirendjén.
Az Európai Bizottság elnökének levele az első lépése lehet a kötelezettségszegési eljárásnak, amelyet a homoszexuálisok védelmében indíthat az Európai Bizottság.
Az uniós Európa-ügyi miniszterek találkozójára érkezve több politikus is kifejtette nemtetszését a melegeket a pedofilokkal összemosó magyar szabályozásról. Egyre nagyobb a nemzetközi tiltakozás, amit a magyar kormány a liberális mainstream támadásával magyaráz.
Alaposan elemeznie kell az Európai Bizottságnak, mi szerepel a homoszexualitást a pedofíliával összemosó törvényben, és az mit jelent a magyar LMBTQ-közösség számára. Az Európai Néppártnak elég volt egy fél nap is, hogy lépjen a diszkrimináció miatt.
Egy férfi azt a szót fújta fel rá piros festékkel: diszkrimináció.