szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Négy nő indított pert a tech-óriás ellen. Azzal vádolták a Google-t, hogy alacsonyabb beosztásba kerültek, mint azonos képzettségekkel és képességekkel rendelkező férfi kollégáik, és mellőzték őket előléptetéseknél.

Peren kívüli egyezség született a Google amerikai óriásvállalat és a céget nemi alapú diszkrimináció miatt perlő női munkavállalók között, a techcég 118 millió dollárt (mintegy 44 milliárd forintot) fizet a felpereseknek – jelentette be hétfőn az őket képviselő ügyvédi iroda közleményben.

Az ügyvédi iroda négy nő képviseletében indított pert, a megállapodás értelmében viszont a Google 15 500 olyan nőnek fizet 236 különféle munkakörben, akik 2013 szeptembere óta dolgoznak vagy dolgoztak a cégnél.

A 2017-ben benyújtott keresetben Kelly Ellis, Holly Pease, Kelli Wisuri, és Heidi Lamar azt állította, hogy a Google-nél alacsonyabb beosztásba kerültek, mint azonos képzettségekkel és képességekkel rendelkező férfi kollégáik, és mellőzték őket előléptetéseknél.

A vádirat szerint ennek következtében nem nőtt a fizetésük sem, a vezetőség pedig nem hagyta jóvá áthelyezési kérelmüket más, több előrelépési lehetőséget kínáló részlegbe.

Az egyezség részeként három éven belül független, külső vizsgálatnak kell alávetni a Google toborzási eljárását, és szintén független munkaerőpiaci szakértő értékeli majd a vállalat béregyenlőségre vonatkozó kimutatásait.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Fülöp István Vállalkozás

Nehezen tudnak fellépni a magyar kiadók a Google-lal szemben

Közös jogkezelőt hozott létre 28 magyar kiadó, hogy együttesen tárgyaljanak a tartalmaikat felhasználó nemzetközi techcégekkel. Az EU által 2019-ben elfogadott szerzői jogi irányelv nyomán ugyanis a platformokon megjelenő cikkekért a kiadók méltányos ellenértéket kérhetnek. A Google egyenként szeretne megállapodni a kiadókkal, de a Magyar Lapkiadók Egyesülete szerint ennek célja a piac felszalámizása, és a legolcsóbb díjazás kierőszakolása.