Roger Federer és Dua Lipa a társelnökei az év legpazarabb divateseményének
Nyilvánosságra hozták a MET-gálát idén képviselő társelnökök neveit és a dress code-ot is.
Nyilvánosságra hozták a MET-gálát idén képviselő társelnökök neveit és a dress code-ot is.
Divattervezőként is arra ösztönözte a rajongóit, hogy vásároljanak kevesebb ruhát. Nem félt kifigurázni Margaret Thatchert, és tankon ülve látogatta meg David Cameront. Nem mellesleg a Sex Pistols-t ő öltöztette. 81 éves korában elhunyt az örök lázadó, Vivienne Westwood, most életének és művészetének néhány emblematikus pillanatával emlékezünk meg róla.
A világhírű és korszakalkotó divattervező 81 éves volt.
Szerinte azok a ruhák, amelyeket az ő arcával akarnak eladni, szemétre valóak.
A divat- és szépségipar kreatív energiái ma már a virtuális valóságokban áramlanak, a legnagyobb márkanevek 2022-re egytől egyig beléptek a metaverzumokba. Túl vagyunk az első, virtuális valóságban megrendezett divathéten, és NFT-k formájában már virtuális illatok eladása is profitot hozhat. Hova vezet mindez?
A francia divatházat Christian Dior Couture-nek hívják, a pornós művészneve Gigi Dior.
Karl Lagerfeld előtt tisztelegnek a New York-i Metropolitan Múzeum jövő évi Met-gáláján. A döntés felháborodást keltett, Lagerfeld ugyanis sokak érzékenységét megsértette vitatható kijelentéseivel.
A divatipar ikonikus figuráját, a Chanel divatházat több mint 30 éven át kreatív igazgatóként vezető, 2019-ben elhunyt Karl Lagerfeldről készül film, amelynek a főszerepét Jared Leto alakítja majd.
Györök Bori a MOME-n végzett, később pedig Londonban és Párizsban tanult: az örök klasszikus, mégis modern darabjai nem egy szezonra szólnak, hanem akár generációkon át öröklődhetnek. Egy friss projekt keretein belül most azonban sem a test adottságai, sem a gravitáció nem szabott határt a képzelőerejének. A fiatal divattervezővel a mindennapok stílusa, a fenntartható divat jövője, az innováció témája, illetve legújabb NFT kollaborációja is szóba került.
Egy hete temették el II. Erzsébet királynőt, az órákon át zajló, páratlan ceremónia rengeteg elemezni valót kínált. Most a résztvevők ruháira tekintünk vissza.
Divatjamúlt már az az elvárás, hogy az egészségügyben használt textil alapanyag kiforrázható legyen a fertőtlenítéshez. A textilipar már ultramodern fejlesztésekkel igyekszik felvenni a harcot a koronavírus-járvánnyal és a klímaváltozással.
Szomáliában született, de Magyarországot tekinti otthonának az év magyar modellje címet elnyerő Rea Milla, aki bár tehetné, nem akar külföldre költözni, még akkor sem, ha nehezen élte meg a kormány menekültellenes plakátkampányát.
A főszereplésével készült Bullet Train berlini bemutatójára jött a szellős, nyári öltözékben.
Pierre Cardin több volt divattervezőnél és -diktátornál. Iparművész, akit a Francia Akadémia is soraiba fogadott, akinek a műveit Picasso mellett állítják ki a New York-i Metropolitan Múzeumban. Szinte mindent tervezett, ami földön és égen, házban, színpadon és repülőgépen körülvesz bennünket. Emellett a század legzseniálisabb üzletembereinek egyike volt, aki korszakalkotó innovációkkal szerezte vagyonát és hasznosította a nevét mint ezernyi termékkel értékesíthető márkát. Egy időben ő volt a legismertebb francia a világon.
A nagy luxusmárkáknál és a kisebb divatcégeknél is megjelentek az állati bőröket helyettesítő anyagok. Arról azonban még folyik a vita, hogy mi számít vegán bőrnek, és mi egyszerűen csak műbőr.
A Múzeumok Nemzetközi Tanácsának történelmi ruhadarabokért felelős bizottsága szerint komoly veszélynek volt kitéve a legendás ruha, amelyet az idei Met-gálán Kim Kardashian viselt.
A Sotheby’s aukciósház kínálja eladásra a Central Park szomszédságában álló hatszintes épületet, amelynek beltere a néhai divatmogul ízlését tükrözi. A leendő vevőket a divattörténelem egy kis szelete megszerzésének lehetőségével csábítják.
Az év legbizarrabb és legrongyrázósabb eseménye mindig a Metropolitan Múzeum jótékonysági gálaestje, a Met-gála. Ilyenkor a divatházak és tervezőik a legextrémebb költeményeikkel díszítik fel a filmsztárokat, zenészeket, celebeket. Idén az aranykor (the gilded age) volt a tematikája az estének, mindenki ehhez mérten próbált felöltözni a vörösszőnyegre. Képgaléria.
Bár az emberek home office-ba kényszerültek, és elmaradtak a társasági események, a Covid nem döntötte be a luxusruhák, -ékszerek, -órák és -táskák kölcsönzésének felívelő trendjét.
Az Oscar-gála hagyományosan divatipari felvonulás is egyben, a szokásos Dior, Gucci, Louis Vuitton-alkotások mellett feltűnt néhány kevésbé ismert márka is, az új magyar Oscar-díjas például hazai kreációban jelent meg.