Tolnában rendszeressé váltak a drónos közúti ellenőrzések – videó
Szerdán 19 szabálysértővel szemben jártak el a rendőrök, egy részüket a drónok segítségével szúrták ki.
Szerdán 19 szabálysértővel szemben jártak el a rendőrök, egy részüket a drónok segítségével szúrták ki.
A terület kormányzója szerint polgári áldozatai nincsenek a támadásnak.
Annyira hatékonyak, hogy mostanra az oroszok már csak az éjjeli órákban próbálkoznak dróntámadásokkal.
Irán most már hivatalosan is elismeri, hogy öngyilkos drónokat szállít az Ukrajnában hódító háborút viselő Oroszországnak, és kész arra is, hogy ballisztikus rakétákkal segítse Vlagyimir Putyin orosz elnököt. Irán más fronton is aktivizálta magát: tovább romlott Teherán és Szaúd-Arábia viszonya, Rijádban attól tartanak, hogy a perzsa állam közvetlen katonai támadást tervez az ország ellen. Közben Iránban rendületlenül tart a demokráciát követelő ellenzékiek tüntetéssorozata és kevés az esély arra, hogy megállapodás szülessen az Iránt sújtó nemzetközi szankciók feloldásáról.
Drónokkal, kisegítő személyzettel, rakétákkal segíti Irán Oroszországot. Ezzel még távolabb kerül a Nyugattól, az orosz–iráni fegyverbarátság az ukrán fronttól a Közel-Keletig kihat.
Rekordgyorsasággal, mindössze három nap alatt döntöttek az uniós tagállamok követei a Teheránnal szembeni korlátozó intézkedésekről.
Hatodik adásához érkezett az MI 2041, A jövőben történt podcast, amiben ezúttal a technológia okozta problémákat (is) vizsgálják a beszélgetők. Az elhangzottak alapján Kína lassan olyanná válik, mint egy disztópia.
Teherán bírálta az Európai Uniót az iráni tüntetésekkel kapcsolatos brüsszeli álláspont miatt. Azzal fenyeget, hogy az esetleges uniós szankciókat megtorolja.
Elmélyülni látszik az orosz–iráni barátság, de számos gátja van, hogy stratégiai szövetséggé alakuljon. Az USA Izraellel és arab szövetségeseivel különleges drónflotta létrehozásába fogott.
A szankciók miatt Moszkva nem tudja beszerezni azokat az összetevőket, amikre szüksége lenne az új pilóta nélküli járművek építéséhez, vagy a régebbi, megsérült darabok javításához.
Már akkora a félelem az orosz katonai vezetésben az ukránok által használt HIMARS rakétavető-rendszerektől, hogy Irántól próbálnak venni amerikai típusokról lemásolt drónokat, hogy levadásszák őket.
A kínai kutatók által vízre bocsátott, mintegy 88 méteres hajószörny teljesen önműködő, ember nincs is a fedélzetén. Azt mondják, járőrözni fog.
Egy halálos dróncsapás miatt szigorítást vezet be az Egyesült Arab Emírségek minden vonatkozó repülésre, beleértve a hobbidrónozást is.
A mexikói drogkartellek már drónokat is használnak a más kartellek elleni támadásaik során.
Folyamatosan közeledik egymáshoz Törökország és Oroszország legnagyobb ellensége, Ukrajna és emiatt újabb feszültség keletkezhet Ankara és Moszkva között. Különösen az után, hogy egy török drónnal lőttek ki az ukrán katonák a Moszkva párti kelet-ukrajnai szakadárok egyik tüzérségi állását.
Igaz, nem költöttek rá sokat: az egész projekt 4,5 milliárd forintnak megfelelő összegbe került, de ennél azért fontosabb, hogy működik.
Hogyan lehet megértetni a gyerekekkel a klímaváltozás összefüggéseit? Hogyan tud segíteni egy diákok által tervezett alkalmazás tanulási zavarral küzdő diákoknak? Miért kell egy iskolának egy drón, és össze lehet-e kötni a vidéken élőket? Olyan civil projekteket mutatunk be, amelyek ezekre a kérdésekre adnak választ.
Az amerikai védelmi minisztériumhoz tartozó fejlesztő részleg, a Darpa bemutatta a kémdrónok leszedésére kifejlesztett eszközt.
Az Európai Bizottság becslései szerint 20 év múlva több mint 100 ezer embert foglalkoztatnak majd a drónokkal összefüggő területek.
A Vodafone és az Ericsson által sikeresen demonstrált megoldásnak köszönhetően olyan alapvető sürgősségi szolgáltatások válnak elérhetővé, amelyek orvosi felhasználása akár életet menthet. A drónos kísérlet számos, az egész társadalom javát szolgáló technológia alapját adhatja a jövőben, amelynek – fejlesztői szerint – legnagyobb nyertese az egészségügyi, kereskedelmi és ipari szállítmányozás.