szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Rekordgyorsasággal, mindössze három nap alatt döntöttek az uniós tagállamok követei a Teheránnal szembeni korlátozó intézkedésekről.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Oroszországnak drónokat szállítást támogató iráni cégek és magánszemélyek ellen fogadott el szankciókat az Európai Unió – jelentette be Twitter-oldalán az unió soros, cseh elnöki hivatala. A korlátozó intézkedéseket rekordgyorsasággal, mindössze három nap alatt hozták meg, már írásba is foglalták és valamikor a délután folyamán hatályba lépnek.

Teherán sokáig elszántan tagadta, hogy drónokat szállítana Moszkvának, ám a hét elején iráni diplomaták szellőztették meg a Reutersnek, hogy országuk egy október eleji moszkvai megállapodást követően már nem csak drónokat, de ballisztikus rakétákat is szállít az oroszoknak, amiket azok Ukrajnában szándékoznak bevetni.

Ukrajna most is megkapja a megfelelő fegyvereket, hogy szembeszálljon az orosz drónseregekkel

A következő hetek egyik nagy kérdése lesz az orosz-ukrán háborúban, hogy tartanak-e a felek hadműveleti szünetet. Az észérvek az időjárás miatt a hadműveletek leállása mellett szólnak, de a Putyinra nehezedő nyomás és az ukrán célok nem ebbe az irányba mutatnak.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Masszív áramkimaradásokra kell készülniük az ukránoknak, megkezdődött a herszoni áttelepítés - a háború hírei

Izrael felajánlotta Ukrajnának, hogy a civilek védelmében segít légitámadás-jelző rendszert kifejleszteni. A Reuters szerint ez némi elmozdulást jelent Izrael eddigi politikájában, amely szerint semmilyen katonai segítséget nem nyújt Ukrajnának az ellene folyó háborúban. Kijev korábban olyan eszközt kért az országtól, amellyel elháríthatók az Oroszország által gyaníthatóan használt, iráni gyártmányú drónok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

HVG360 hvg360

Die Welt-jelentés: Putyin két döntő okból vesz iráni drónokat

Bár a könnyen gyártható és olcsóbb drónok – ahogy arról egy szakértő nyilatkozott a német lapnak – aligha billentik el az erőviszonyokat Moszkva javára, mert drónokkal nem lehet háborút nyerni, ám nagy károkat okozhatnak velük az ukrán infrastruktúrában.