Célkeresztben a hűtők: a vizsgált termékek negyedénél talált problémát a hatóság
A kötelező energiacímkék meglétét vizsgálták az online és a fizikai üzletekben a kormányhivatalok – minden harmadik esetben jogsértést állapítottak meg.
A kötelező energiacímkék meglétét vizsgálták az online és a fizikai üzletekben a kormányhivatalok – minden harmadik esetben jogsértést állapítottak meg.
Jönnek a még takarékosabb LED-izzók, de egyelőre kevés helyen kifizetődő a használatuk. Az új energiacímkéket kevesen tudják értelmezni, például egy háztartási gép vásárlásánál is.
Egy éve jelentek meg az uniós országokban az új háztartási gépeket kategorizáló energiacímkék. A váltás következtében egy sokkal átláthatóbb skála jelöli a gépek ökológiai lábnyomát, amely a fogyasztókat is segíti a környezettudatosabb választásban. A most közzétett kutatási eredmények szerint tízből nyolc vásárló pozitívan fogadta az új jelölési rendszert, ám annak értelmezése nem megy könnyen: minden ötödik felhasználó számára ugyanis még mindig nehézséget jelent kiigazodni a jelöléseken.
A március elejétől irányadó új energiacímkék megzavarták a vásárlókat, sokakat bizalmatlanná tett a változás – hívta fel a figyelmet az áruházi tapasztalatok mellett egy friss kutatás alapján is a MediaMarkt. Az újrakategorizálás nyomán a legtöbb takarékos, korábban A-pluszosként ismert háztartási nagygép ma már B, C vagy D-kategóriásként szerepel a boltokban.
Tóth Péterrel, az Electrolux Magyarország Értékesítési Divíziójának Vezetőjével beszélgettünk az elmúlt egy év trendjeiről, és arról, hogy milyen kihívások elé állítja a gyártókat a környezettudatosság fontossága. Az Electrolux a pandémia alatt még inkább ráfeküdt az online vásárlásra, és ott tartunk, hogy lassan tényleg fölösleges elmennünk a boltokba, hogy elképzelhessük az új sütőnket a konyhánkban.
Kötelező hétfőtől az új energiacímkék használata a műszaki boltok egyes termékein és a webáruházak termékismertetőiben - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).
Az új címkék az eddigieknék több információval szolgálnak a gumikkal kapcsolatban.
A kereskedőknek novembertől biztosítaniuk kell az új jelzéseket, 2021. március elsejétől pedig már csak ezeket lehet használni.
Egy új robotporszívó természetesen többet tud, mint egy régi hagyományos. De vajon hogyan alakul az ár- és a funkcióbéli különbség, ha mindkét kiadásból az aktuálisan legjobbak közé tartozó új modelleket vesszük elő?
Évek óta velünk van ez a kis információs címke, de sokan még mindig nincsenek tisztában a jelentésével.
Szeptember 26-ától energiacímke kerül a gázkazánokra is, akkortól csak az A és a B energiaosztályú készülékeket lehet forgalomba hozni, illetve ezek beépítését lehet engedélyezni - közölte a Magyar Energiahatékonysági Intézet (MEHI).
Egy uniós előírás szerint a porszívókat is csak energiacímkével lehet forgalomba hozni szeptembertől, a hűtőgépekhez vagy a mosógépekhez hasonlóan. Ugyancsak ez az előírás rendelkezik arról, hogy hétfőtől csak olyan porszívó hozható újonnan forgalomba, amelynek teljesítménye 1600 watt alatti.
Új háztartási energiacímkét akar az Európai Bizottság, hogy a fogyasztókat pontosabban tájékoztassák például a mosógép, a lámpa vagy a frigó áramfogyasztásáról és egyéb paramétereiről.
A fogyasztók jól ismerik a háztartási kisgépek energiacímkéjét.