30 millió őslakos veszélyben az amazóniai szárazság miatt
A központi kormányhoz fordultak támogatásért az Amazonas vidék lakói, mert az aszály miatt még szerény életszínvonalukat sem tudják megtartani Brazíliában.
A központi kormányhoz fordultak támogatásért az Amazonas vidék lakói, mert az aszály miatt még szerény életszínvonalukat sem tudják megtartani Brazíliában.
Révész Bálint Borneó szigetén, a dzsungel mélyén forgatott dokumentumfilmet. Stábjával kinyomozta, hogy az őslakosok földjén félig illegális fakitermelés folyik, és a fák egy részét a tokiói olimpiához használták fel. Az erdők helyén pedig már a világűrből is jól látható olajpálma-ültetvényeket találtak. A rendezővel beszélgettünk a nyomozásról és arról, hogy miként teszik tönkre a pálmaolajban érdekelt vállalkozók az őslakosokat.
Amióta csak figyelik, egyetlen év elején sem végeztek akkora pusztítást a fakitermelők, mint idén. A helyzetet pedig a koronavírus is tovább ronthatja.
A legnagyobb tűz a Földön? Az őserdők a Föld tüdeje? Érdemes árnyalni a Facebookon és a fejekben sokszor megfellebbezhetetlen igazságokként megjelenő állításokat.
Bolsanaro elnök szerint inkább fordítsák a G7-államok a pénzt az európai erdők újratelepítésére.
Sajátos gondolatmenettel vezette le Jair Bolsonaro, hogyan tehetne az emberiség a környezetért, úgy, hogy a fák védelmére szánt pénzeket el sem költjük.
Ritka felvétel került elő az eddig javarészt izoláltan élő awa törzs egyik tagjáról.
A Global Forest Watch (GFW) friss jelentése szerint tavaly világszerte 12 millió hektár trópusi erdővel lett szegényebb a bolygónk. A szakértők szerint a pusztulás tempója is aggasztó.
Amazónia esőerdeiben már változik a fafajok összetétele, ám nem olyan gyorsan, hogy lépést tartson a globális felmelegedés ütemével – állapította meg egy új, nagyszabású nemzetközi kutatás.
A brit hatóságok szerint túlságosan is politikus a reklám, pedig csak az orangutánok élőhelyeiért szólal fel.
Több mint 48 ezer kilométer út épült három év alatt a brazil esőerdőben, ez a fakitermelés és az erdőtüzek mellett ugyancsak veszélyezteti az őserdő élővilágát.
Hosszú távon az esőerdők kipusztulását is okozhatja a globális felmelegedés Amazóniában, ahol az utóbbi harminc év alatt mintegy három héttel hosszabbodott meg a csapadékmentes időszak - közölte a LiveScience online tudományos magazin az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) hétfőn közzétett tanulmányra hivatkozva.
Ázsia legnagyobb papírgyártója, az Asia Pulp and Paper felhagy az indonéziai esőerdőirtással – jelentették be kedden Jakartában. A hírt a Greenpeace környezetvédő szervezet osztotta meg közleményében.
Az esőerdők pusztulása háromszázmillió évvel ezelőtt felgyorsította a hüllők evolúcióját, ez az esemény százmillió évvel később közrejátszott a dinoszauruszok "felemelkedéséhez" is - állítják brit kutatók.
A Greenpeace mindig is híres volt provokatív akcióiról. A legutóbbi reklámfilmjében például egy szőke lány vetkőzik erotikus mozdulatokkal, lassú zenére, hogy a végén megmutassa a lényeget.
Tizenhét nap után élve, de megrendült egészségi állapotban találta meg a keresésére indult csapat azt a túrázó nőt, aki eltévedt az atlanti-parti esőerdőben, miután egy fegyveres férfi erőszakoskodni próbált vele.
Szövegezési vita miatt kilenc órán át álltak a klímatárgyalások, miután a tárgyalásokon elnöklő dán kormány úgy módosított a tegnap éjjel kialkudott szövegen, hogy arról nem tájékoztatta a tagországokat.
Jelentősen csökkent idén az Amazonas-menti esőerdőkben folyó fakitermelés mértéke - a brazil kormány adatai szerint a júliussal végződő tizenkét hónapban 46 százalékkal kevesebb fát vágtak ki, mint tavaly ugyanekkor.