Egy plusz ér nő az emberek karjába, és a jelek szerint ott is marad
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
Az Ausztrál Nemzeti Egyetem tudósai által szerdán publikált kutatás arra a megállapításra jutott, hogy a mintegy 600–540 millió évvel ezelőtt élt Ediacara biota csoporthoz tartozó nagy, lágytestű állatok az óceán fenekéről származó baktériumokat és algákat ettek.
A kutatók összegezték azokat a tanulmányokat, amelyek azt mutatják, milyen negatív hatásai lehetnek, ha hosszú távon túl sokat nyomkodjuk a mobilunkat, vagy használjuk a laptopot. Így született meg Mindy.
A Zürichi Egyetem tudósa, Gabriel Jorgewich-Cohen félszáz állatfaj hangjait rögzítette, olyanokét, melyeket eddig némának gondoltak a tudósok.
A Wakatobi nektármadár Indonézia egy apró szigetcsoportján honos, sötétebb, magasabb hangon dalol és kisebb a szárnya, mint a távolabbi térség nektármadarainak.
A vártnál több kalóriát égetünk el az ételek megrágásával – derül ki holland és brit szakemberek közös kutatásából.
Két látszólag nagyon különböző, ám valójában meglepően közeli rokon többsejtű csoport, az állatok és a gombák evolúciós eredetét vizsgálták nemzetközi együttműködés keretében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Biológiai Fizikai Tanszékének kutatói.
A furcsa kísérleteiről ismert Allen Pan most az evolúciót próbálta meg visszafordítani. Illetve: valami olyasmit.
Egy új kutatási eredmény szerint az evolúció akár négyszer gyorsabb lehetett, mint ahogyan eddig gondolták. Egyes fajoknál akár néhány év alatt is megtörténhet a nagy változás, azaz az evolúciós előrelépés.
A tudósok úgy vélik, a háttérben ismét csak a hímek közötti harc áll.
A káros mutációk az evolúciós folyamatokra gyakorolt új hatását tárták föl a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) biokémiai intézetének kutatói.
Az eltelt több milliárd év alatt óriási változások mentek végbe a Földön és a kozmoszban is. Most már egy grafika is van, ami ezt a hosszú folyamatot érthetően ábrázolja.
Charles Darwin milliárdokat érő – valójában pedig felbecsülhetetlen értékű – kéziratait nemrég adta vissza egy ismeretlen a Cambridge-i Egyetem könyvtárának.
Ausztrál kutatók szerint az aggodalomra okot adó variánsok – köztük a béta és a delta – gyorsabban, hetek alatt mutálódtak, míg a korábbi változatok hónapok alatt jöttek létre.
A fiatal csimpánzok nem tudnak ösztönösen szerszámot használni, például ha ez a szerszám egy kő, az előttük álló kihívás pedig egy kókuszdió feltörése. Egyes guineai csimpánzcsoportok ifjú tagjai mégis képesek erre.
Mennyire határozzák meg a második, a harmadik generáció életét a felmenőitől cipelt traumák? – ezt a témát feszegeti a Mundruczó Kornél és Wéber Kata alkotópáros Evolúció című filmje, a Ruhrtriennale felkérésére Ligeti György Requiemjéhez készített színmű továbbgondolása.
Szürreális elemekkel zsigerileg igyekszik hatni ránk Mundruczó Kornél és Wéber Kata új filmje, az Evolúció, amely a második játékfilmjük a traumafeldolgozás témakörében. De a kísérletező forma és a fontos mondanivaló ellenére is kicsit kevés lett ez a film.
A Mundruczó Kornél, Wéber Kata rendező–író páros előző filmjének szereplői azzal az elképzelhetetlen csalódással és gyásszal próbáltak megbirkózni, amit egy élet elvesztése okoz. Az Evolúció szereplői pedig azzal, hogy életben maradtak, és élniük kell abban a világban, ahol egyszerre van jelen a szeretet, a kiszolgáltatottság és a gyűlölet. A film mostantól a mozikban is látható.
Egy elmélet szerint a földi evolúcióhoz hasonló folyamat nem kizárólag a mi planétánkon mehetett végbe, hanem más, még felfedezetlen bolygókon is.
A Homo sapiens genomját eddig a véletlenszerű mutáció és a természetes szelekció kettős ereje alakította. Most először azonban a kezünkben a lehetőség, hogy nem pusztán az összes ember, hanem a jövő nemzedékek DNS-ét is megváltoztathassuk. Ebben a helyzetben megkerülhetetlen a kérdés: mit fogunk kezdeni ezzel a félelmetes hatalommal? E témakörnek jár utána a Nobel-díjas amerikai biokémikus, Jennifer A. Doudna és Samuel H. Sternberg könyve, a Meghekkelt teremtés. Részlet.
Mikor született? Hol született? Mi volt az anyanyelve? Tényleg keresztre feszítették? Létezett egyáltalán? Tények Jézus Krisztusról.
Három napon át várják meleg étellel a rászorulókat.
Éppen akkor, amikor a karácsonyi hazalátogatások miatt az USA-ban az év egyik legsűrűbb időszaka van a repülésben.
Negyven évvel ezelőtt Bob Geldofnak volt egy ötlete, amely nemcsak életeket mentett, hanem nyomot hagyott a világban.
Mutatunk néhány új és régebbi darabot – közös bennük, hogy megérik az árukat, egyenként is sok-sok órás játékélményt adnak.
A Tisza Párt vezetője "a magánéletére oly érzékeny Gulyás Gergőnek" üzent.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.