Váratlanul módosították az extraprofitadó-rendeletet
Előzetes bejelentés nélkül változtatnak a Molt terhelő extraprofitadó szabályain.
Előzetes bejelentés nélkül változtatnak a Molt terhelő extraprofitadó szabályain.
Két új járatot és tucatnyi járat sűrítését jelentette be Budapestről a diszkont légitársaság, amelynek vezetői cáfolták azt is, hogy szóba került volna, felvásárolja őket a Lufthansa.
Extraprofitadó feliratú táblával fotózkodott a Párbeszéd egyik aktivistája Szijj László 10 milliárd forintos luxusjachtja előtt a horvátországi Rijeka kikötőjében. A jacht biztonsági személyzete elvette tábláját, az aktivistát pedig elzavarták.
Eredményszinten rekordokat döntöget a cég, de ez nem igazán a magyar operációnak köszönhető.
Hat év alatt megduplázta bevételeit a magyarországi bank.
Egy kivételével az „extraprofitadóknak” semmi közük az extra profithoz, többnyire nem is a profitot terhelik. Tavaly az adók alanyait nem vágták földhöz a sarcok, de egyes esetekben idén már más lehet a helyzet.
A Richter egy nemzetközi vállalat, az adóalapot mozgatni sem kell, hogy ne Magyarországon keletkezzen – fogalmazott a cég vezérigazgatója, gyorsan hozzátéve, hogy mindemellett úgy számolnak, idén már nem kell fizetniük az pluszterhet. Ennek érdekében tárgyalásokat kezdeményeznek a kormánnyal is.
Az elmúlt 20 év legrosszabb negyedévét zárta 2022 végén a Richter.
A különadó és a kamatstopok alaposan megterhelték a K&H eredményét, a nyereség így az előző évitől is elmaradt.
Hernádi Zsolt viszont 2023-at sem látja könnyebbnek, mint 2022 volt.
Csaknem kétszázmilliárd dolláros nyereséget hozott össze a nyugati világ öt legnagyobb cége 2022-ben, és az idei év sem ígérkezik rossznak. Mire költik a hatalmas profitokat?
A brit olajipari cég csökkentett környezetvédelmi célkitűzésein.
Hogy a gyógyszergyártókra kivetett extraprofitadó mennyiben segít ezen a folyamaton, az nem került szóba.
Szlovákia is különadót vetett ki az olajtársaságra, és eredetileg 70 százalékos mértékről volt szó, ez csökkent 55-re, de az olajcégek szerint ez is túlzó.
Az is elképzelhető, hogy a gyárak nem fogják behozni Magyarországra az új gyógyszereiket, vagy leállítják a fejlesztéseket.
Egy apró módosításban rejtették el az emelést.
A rendelet ráadásul mától már hatályos is.