Gyors, biztonságos és olcsó fizetési mód – ez a qvik
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Az amerikai energiaóriás szerint Brüsszel ezen lépésével túllép a jog által számára biztosított hatáskörön és az intézkedést egyébként is kontraproduktívnak nevezte.
Az amerikai ExxonMobil energiaipari vállalat beperli az Európai Uniót (EU) az olajipari cégekre kivetett új extraprofitadó miatt – írja a BBC. Extraprofitadót azokra a cégekre vetnek ki, amelyek rajtuk kívülálló okok miatt tesznek szert többletjövedelemre. Az energetikai cégek például sokkal több pénzt kapnak az olajért és a gázért, részben az Oroszország ukrajnai invázióját követő ellátási aggodalmak miatt.
Az Exxon azonban azzal vádolta Brüsszelt, hogy túllépi a jogi hatáskörét, és kontraproduktívnak nevezte az intézkedést. Az amerikai energiaóriás októberben közel 20 milliárd dollárra (kb. 7500 milliárd forintra) rúgó negyedéves nyereségről számolt be. A vállalat – az olaj- és gázágazat más nagyobb szereplőivel karöltve – azzal érvelt, hogy a plusz adók elriasztanák a befektetőket.
Szeptemberben Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság vezetője bejelentette, hogy a nagy olaj-, gáz- és szénipari vállalatoknak a 2022-ben megnövekedett nyereségük után „válságjárulékot” kell fizetniük, ami az eredeti elképzelések szerint 56 ezer milliárd forintnyi eurót jelentene összesen. Az idei nyereségre 33 százalékos adót jelentettek be – ezek a nyereségek több mint 20 százalékkal magasabbak voltak, mint az előző három év átlaga.
Az Exxon az EU luxemburgi székhelyű törvényszékéhez benyújtott keresetében azzal is érvelt, hogy az adó aláássa a befektetői bizalmat. „Az, hogy befektetünk-e itt, elsősorban attól függ, hogy mennyire lesz vonzó és globálisan versenyképes Európa” – mondta Casey Norton, az Exxon szóvivője a Reuters hírügynökségnek. A hónap elején egy befektetői találkozón az ExxonMobil pénzügyi vezetője úgy becsülte, hogy az uniós adó „több mint 2 milliárd dollárba” (kb. 750 milliárd forintba) kerülne a csoportnak.
Az Európai Bizottság közölte, hogy tudomásul veszi az Exxon keresetét. Szóvivőjük csütörtöki nyilatkozatában elmondta, hogy most a bíróságnak kell döntenie az ügyben. „A Bizottság fenntartja, hogy a szóban forgó intézkedések teljes mértékben megfelelnek az uniós jognak” – jelentette ki Arianna Podesta.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A papírmentes nyugtaadás mellett egyszerűbb használatot és költségcsökkentést hoz az átállás.
Sikeresen elstartolt a Kennedy Űrközpontból a SpaceX Dragon űrkapszulája, a fedélzetén négy űrhajóssal, köztük a magyar Kapu Tiborral.
Nem sokkal az indulást követően rövid beszédet mondott Kapu Tibor a SpaceX Dragon űrkapszulájának fedélzetéről.
Kapu Tibor és három űrhajóstársa már a SpaceX űrhajójában várja, hogy útnak indulhasson a 14 napos küldetésére.
A Lázár János vezette szakminisztérium valakikkel egyeztetett a plázastop szigorításáról, s azt ígérte, a kormány nem fog (vissza)élni a plusz engedélyezési jogkörrel.
Bár több településen is érdeklődéssel vizsgálják a törvényt, hasznosságát és kockázatait illetően változatlanul vannak aggályaik.
Kreitler-Sas Máté azt mondta, hogy nem fizet az énekesnek és szürreálisnak tartja, hogy az a Delhusa Gjon akarja beperelni, aki notóriusan megsértette a közlekedési szabályokat Újbudán.
Használja ezt a technikát, ami Szilágyi Áronnak is sokat segített.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.
A legtöbb hirdetést a tankerületi központok adták fel.
Kiteljesedik a dinamikus árazás, akár napról napra változhat a nagykereskedelmi ár, s annak nyomán a kiskereskedelmi ár.