Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A rendelet ráadásul mától már hatályos is.
December 23-án este jelent meg a Magyar Közlöny, tele új jogszabályokkal, rendelkezésekkel. Köztük van egy, amivel a kormány az extraprofitadóról szóló rendeletet módosítja úgy, hogy a gyógyszergyártókra kivet egy árbevétel-arányos különadót is.
A rendelet lényege, hogy „a gyógyszergyártó a 2022. és a 2023. adóévre vonatkozóan az e §-ban foglaltak szerinti különadó megállapítására, bevallására és megfizetésére kötelezett”.
Az új különadó – a többi szektorális adóhoz hasonlóan – sávos. A törvény szerinti adó mértéke az adóévi éves beszámoló alapján meghatározott nettó árbevétel
Az új különadó a gyógyszerkészítmény-gyártó és a gyógyszeralapanyag-gyártó vállalatokat érinti. A rendeletet Orbán Viktor már aláírta, ma azonnal hatályba is lép.
Ugyanez a rendelet megemeli a biztosítók adóját: díjbevételük 36 milliárd forintot meghaladó része után 7 százalék helyett 12 százalékot, életbiztosítás esetén 3 százalékhelyett 5-öt kell fizetniük.
(Címlapképünk illusztráció.)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.